Hlavní obsah

O očkování bez registrace byl v Ústí zájem

27. 7. 2021, 15:12 – Ústí nad Labem

Značný zájem provázel dnešní zprovoznění očkovacího centra proti nemoci covid-19 bez předchozí registrace v obchodním centru Forum v Ústí nad Labem. Fronta zájemců se začala tvořit již půl hodiny před otevřením centra v 9 hodin. Během první hodiny očkování čítala průběžně zhruba dvacet lidí.

Foto: Karel Otcovský, Právo

První den se na očkování bez registrace stála v ústeckém obchodním centru fronta.

Článek

Zdravotníci budou denně připraveni aplikovat 500 vakcín.

„V případě většího zájmu počet navýšíme. Očkujeme dvoudávkovou vakcínu Pfizer/BioNtech a jednodávkovou Johnson & Johnson. Není to o volbě klienta, nicméně se snažíme vyjít vstříc," řekla Právu hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice Markéta Svobodová, která věří ve velký zájem.

„Očkování bez registrace v centru města je pro lidi snadnější,“ připustila.

Její slova potvrdil letos sedmdesátiletý František Vareš. „Šel jsem kolem, a když jsem viděl, že tady očkují, tak se hned nechám, ať mám klid,“ řekl Právu ve frontě stojící senior z obce na Teplicku.

Zesměšňoval očkování, zemřel na covid-19

Amerika

Naočkovat se prý chtěl nechat dávno. „Nemám ale přístup k internetu, abych se přihlásil o termín, tak jsem to oddaloval,“ poznamenal.

Nemožnost registrace byla nejčastějším důvodem k vakcinaci pro seniory čekající ve frontě. Motivací mladších ročníků bylo především usnadnění běžného života.

„Dlouho jsem se očkování bránila, ale jsem aktivní člověk. Ráda se bavím, zajdu do restaurace, na koncert či do kina a už mě nebavilo nechávat se každou chvíli testovat, jen abych mohla žít tak, jak chci,“ řekla Právu osmadvacetiletá slečna Lenka.

Podobně uvažuje i sedmatřicetiletá paní Miroslava.

Vláda projedná poskytnutí dávek proti koronaviru do zahraničí, řekl Babiš

Domácí

„Rozhodla jsem se včera na základě článku v novinách. Je pro mě jednodušší přijít sem pro jednodávkou vakcínu. Aspoň už budu mít pokoj od toho věčného testování,“ ulevila si s tím, že vážně zvažuje, že v následujících dnech nechá naočkovat i své tři potomky.

Všichni zájemci musí před očkováním vyplnit dotazník a absolvovat prohlídku, při které si jich lékař zeptá na jejich zdravotní stav. Po vakcinaci musí lidé počkat v centru 15 minut kvůli případným nežádoucím účinkům.

Velkokapacitní očkovací centrum v krajském městě je již několik týdnů v provozu v bývalém areálu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Sestry jsou tam podle Svobodové schopné podat vakcínu až 1200 lidem denně.

Foto: Karel Otcovský, Právo

Očkování v ústeckém obchodním centru.

Reklama

Výběr článků