Hlavní obsah

Někteří novináři se nedostali na tiskovou konferenci Babiše s Orbánem

29. 9. 2021, 20:28

Na tiskovou konferenci českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho maďarského protějšku Viktora Orbána se ve středu v Ústí nad Labem nedostali někteří novináři, kteří požádali o akreditaci. Šlo o zástupce západoevropských médií, Hospodářských novin nebo serveru Investigace. Mluvčí vlády to zdůvodnil nedostatečnou kapacitou sálu, podle Magdaleny Sodomkové z deníku Le Monde byli ale na tiskovou konferenci vpuštěni i novináři, kteří se předem neakreditovali. O vstupu do sálu podle ní rozhodoval člen marketingového týmu hnutí ANO.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Maďarský premiér Viktor Orbán hovoří k novinářům na tiskové konferenci s premiérem Andrejem Babišem (vpravo) v Ústí nad Labem.

Článek

Tiskové konference v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu se nemohli zúčastnit například zástupci deníků Le Monde a Die Zeit nebo televize ARD, vyplývá ze seznamu se začerveněnými žadateli o akreditaci, jehož snímky někteří novináři zveřejnili na Twitteru.

Mluvčí vlády Vladimír Vořechovský uvedl, že někteří novináři nejpozději v úterý dostali omluvu, že z důvodu nedostatečné kapacity nebude možné jejich akreditaci na tiskovou konferenci potvrdit. „Mrzí mě to, ale všichni, kteří akreditaci neobdrželi, se to tedy dozvěděli včas,“ sdělil.

Orbán dorazil do Ústeckého kraje, kde kandiduje Babiš. Hanba, křičeli demonstranti

Domácí

Novináři, kterých se to týká, kapacitní důvody zpochybňují. Sodomková uvedla, že na akci byla vpuštěna třeba novinářka z regionálního rádia, která do divadla přišla bez potvrzené akreditace. Pozastavila se nad tím, že o vstupu na tiskovou konferenci, která byla součástí Orbánovy státní návštěvy v ČR, rozhodoval podle ní člen marketingového týmu ANO.

„Bylo nám všem sděleno, že na nás nevyšla kapacita. Zajímavá souhra náhod, vzhledem k tomu, že jsme se každý registrovali v jiný čas," napsal na Twitteru server Investigace.cz.

Nechci zasahovat do voleb, řekl Orbán v Ústí a odešel na setkání s voliči ANO

Domácí

Ústí nad Labem, kde český premiér vede kandidátku do sněmovních voleb, navštívili Babiš s Orbánem ve středu odpoledne. V ústeckém divadle po tiskové konferenci český a maďarský premiér debatovali před zraky stoupenců ANO, což už byla součást předvolební kampaně vládního hnutí.

Dopoledne Babiš přivítal Orbána v pražské Kramářově vile, večer Orbána na zámku v Lánech přijal prezident Miloš Zeman.

Reklama

Výběr článků