Hlavní obsah

Kontrola ministerstva neodhalila, že by měl Dalík ve vězení výhody

11. 2. 2020, 13:23
Novinky, jas

Odsouzený lobbista Marek Dalík, který vykonával trest ve znojemské věznici, neměl podle ministerstva spravedlnosti žádné výhody. Opětovné prošetření Dalíkova průběhu výkonu trestu nařídilo ministerstvo kvůli informacím z loňského listopadu, když vyšlo najevo, že Dalík během výkonu trestu pracoval v jednom ze znojemských penzionů.

Foto: Petr Horník, Právo

Lobbista Marek Dalík na archivním snímku

Článek

„První kontrola neobjevila žádné nestandardní skutečnosti, další šetření ze strany ministerstva pokračovalo až do února 2020. Toto šetření potvrdilo zjištění z první kontroly,” uvedl mluvčí resortu Vladimír Řepka.

Ministerstvo nemělo výhrady ani k tomu, že Dalík, odsouzený za korupci při nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu, měl v rámci odměn přerušen výkon trestu. Dalík byl po odpykání poloviny pětiletého trestu podmíněně propuštěn na svobodu.

Dalík: Myslel jsem, že budu mít pokoj. V penzionu dělal údržbu

„Pokud budu ministryní, nepřipustím, aby byl některý z odsouzených při výkonu trestu zvýhodňován, nebo naopak diskriminován. V tomto ohledu budu apelovat i na Vězeňskou službu ČR, aby zachovávala rovnost podmínek všech odsouzených,” okomentovala kontrolu ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Dalík v rámci výkonu trestu pracoval v jednom ze znojemských penzionů coby údržbář. Na pracovišti strávil každý den 8,5 hodiny a při návratu do věznice musel podstupovat dechovou zkoušku na alkohol. Pochybení již dříve odmítla i vězeňská služba.

Lobbista Dalík opustil vězení

Reklama

Související články

Výběr článků