Hlavní obsah

Klaus mladší bude pro Brity nakupovat střední školy

5. 3. 2014, 15:44

Bývalý ředitel gymnázia PORG Václav Klaus mladší začal po odchodu ze školy pracovat pro britskou společnost, která hodlá ve střední Evropě kupovat střední školy.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Václav Klaus mladší

Článek

"Budu pracovat pro britskou společnost, která chce ve střední Evropě kupovat střední školy," uvedl Klaus s tím, že kromě České republiky chce jeho nový zaměstnavatel investovat do vybudování škol třeba i v Polsku či ve Slovinsku. Konkrétní výsledky jeho práce však budou vidět až zhruba v říjnu.

Klaus také plánuje napsat další učebnici matematiky. Rád by vedl i semináře na pražském Gymnáziu Jana Keplera.

Rozchod s Romanem a PORG

Klaus letos v lednu po 16 letech opustil místo ředitele PORG, protože se nedohodl s předsedou správní rady školy, hlavním sponzorem a bývalým šéfem společnosti ČEZ Martinem Romanem. [celá zpráva]

V PORG řídil 150 zaměstnanců, roční obrat školy byl 100 miliónů korun. Působil také jako poradce někdejšího ministra školství Josefa Dobeše.

Ze školy Klaus odešel, protože prý měli s Romanem "rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně". Podle Romana však bylo důvodem Klausova odchodu to, že si coby ředitel činil na školu vlastnická práva.

Krátce po Klausovi rezignoval také ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. Ten se ale posléze s Romanem dohodl a do funkce se vrátil. Klause na pozici nahradila někdejší šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová.

První studenti zahájili výuku na PORG v září roku 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší stál v jejím čele od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončilo toto gymnázium například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.

Reklama

Související články

Výběr článků