Hlavní obsah

K naočkování milionu Čechů se za den přihlásily stovky zdravotníků. Iniciativa je nadšená

1. 12. 2021, 10:14

Na výzvu iniciativy Lékaři pomáhají Česku, která si klade za cíl naočkovat posilující dávkou vakcíny proti covidu-19 milion osob během jediného týdne, se během úterý přihlásilo 326 lékařů.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Lékaři z iniciativy Lékaři pomáhají Česku, zleva Radek Mounajjed, František Duška a Jakub Studený.

Článek

Iniciativa ve středu oznámila, že během jediného dne se přihlásilo 302 praktiků, 24 dětských lékařů, 68 sester a dvě stovky dalších dobrovolníků.

Ti jsou ochotni pomoci urychlit očkování a zabránit tak dalšímu tlaku na nemocnice, které se mnohde nacházejí na hraně kapacit a musí omezovat neakutní péči.

K výzvě se bez ohledu na rozdílné názory na některé otázky kolem očkování připojili v úterý i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Iniciativa usiluje o co nejrychlejší naočkování posilující dávkou těch, kteří na to po pěti měsících mají nárok a o posilující dávku stojí. Dveře budou mít otevřené i všichni další, kteří se rozhodnou dát se očkovat.

Nárok na třetí, posilující dávku očkování, která razantně zvyšuje ochranu před těžkým průběhem onemocnění, má zhruba 2,4 milionu osob. V úterý bylo vykázáno bezmála 67 tisíc podaných očkování.

Premiéři Fiala a Babiš na společné tiskovce podpořili očkovací projekt

Jak uvedl Babiš, cílem vlády je obnovit očkovací kapacitu na úroveň začátku léta, kdy se denně mohlo očkovat kolem 150 tisíc lidí.

Za úterý přibylo 21 973 nakažených. V nemocnicích se nachází s covidem 6257 osob, přičemž 1069 z nich je ve vážném stavu.

Reklama

Výběr článků