Hlavní obsah

Babiš se utká s Bartošem

28. 7. 2021, 22:15

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji, kde se utká s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na dnešním jednání republikový výbor ANO. Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.

Foto: Petr Horník, Právo

Premiér Andrej Babiš (ANO)

Článek

Podle původních nominací měl Babiš vést hnutí do voleb stejně jako v minulosti ve středních Čechách, kde žije. Nakonec se ale utká s Bartošem v Ústeckém kraji, dvojkou tamní kandidátky ANO bude poslanec a manažer hnutí Jan Richter.

Brabce na druhém místě jihočeské listiny doplní poslanec Roman Kubíček, Havlíčka na středočeské poslanec a přednosta Kliniky hepatogastroenterologie v IKEM Julius Špičák.

Kandidátku ČSSD opustilo 14 lidí, nesouhlasí s dosazením Onderky

Kandidátku hnutí na Vysočině povede Drahoslav Ryba, který nedávno skončil na pozici generálního ředitele hasičského sboru. Z druhého místa ho doplní poslankyně Monika Oborná.

V Jihomoravském kraji hnutí do voleb povede vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová, dvojkou bude vysokoškolský pedagog a poslanec Karel Rais. V Královéhradeckém kraji kandidátku povede ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, za ní bude lékař a poslanec Jiří Mašek. V čele kandidátky ve Zlínském kraji opět bude předseda Sněmovny Radek Vondráček, za ním poslanec Marek Novák.

Faltýnek na Olomoucku

V Praze bude lídrem poslanec Patrik Nacher, dvojkou přednostka Pracoviště preventivní kardiologie v pražském IKEM a poslankyně Věra Adámková.

Foto: Petr Horník, Právo

Patrik Nacher

V Olomouckém kraji bude v čele kandidátky poslanec a bývalý hejtman Ladislav Okleštěk, za ním šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

ANO 2011. Vznik a vývoj politické strany Andreje Babiše

V Plzeňském kraji bude oproti předpokladům až dvojkou jeden ze zakládajících členů hnutí, poslanec Jan Volný. V čele bude ředitelka Alzheimer centra Ivana Mádlová. Za lídrem moravskoslezské kandidátky – hejtmanem a poslancem Ivem Vondrákem – bude dvojkou ministr obrany Lubomír Metnar.

V Karlovarském bude podle předpokladů v čele poslankyně a bývalá hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, za ní bude lékařka a poslankyně Věra Procházková. V Pardubickém kraji dostal přednost lékař a poslanec David Kasal, dvojkou bude ekonomka Jana Hanzlíková. V Libereckém kraji povede kandidátku poslankyně a lékařka Jana Pastuchová, následovaná poslancem a zemědělcem Davidem Pražákem.

Jak probíhají volby do Poslanecké sněmovny

Reklama

Výběr článků