Hlavní obsah

Babiš musí do IKEM, nepojede kvůli tomu za Orbánem

29. 3. 2022, 15:25

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) podstoupí ve středu další vyšetření v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Lékaři chtějí zjistit, proč nedávno ztratil vědomí a měl částečnou neprůchodnost střev.

Foto: Petr Horník, Právo

Andrej Babiš (ANO)

Článek

Kvůli zdravotní indispozici byl v polovině března v IKEM týden hospitalizován. Babiš v úterním rozhovoru pro Rádio Impuls také řekl, že mu jeho zdravotní stav neumožňuje jet do Maďarska vyjádřit před nadcházejícími volbami podporu předsedovi vlády Viktoru Orbánovi.

„Já se cítím dobře, ale lékaři by rádi zjistili, co bylo příčinou toho mého stavu, kdy jsem ztratil vědomí a zablokovalo se mi tenké střevo. Dopadlo to dobře, nebyl jsem na operaci, ale lékaři trvají na nějakých dalších vyšetřeních v IKEMu,“ uvedl expremiér a šéf nejsilnějšího opozičního hnutí.

Babiše propustili z IKEM

Domácí

V poslaneckém klubu ANO se rozšířil covid-19, Babiš podle svých slov příznaky nemá, test na koronavirus si ale nedělal. „Jsem třikrát očkovaný a jsem v pohodě, žádné příznaky nemám,“ uvedl.

Kvůli zdravotnímu stavu nemůže nyní jet do Maďarska, aby Orbánovi oplatil podporu před parlamentními volbami. Připomněl, že Budapešť po ruské invazi na Ukrajinu souhlasila se všemi sankcemi Západu vůči Moskvě, respektuje ale zdrženlivý postoj země. „Že Maďarsko nechce rozdávat zbraně, tak je to jejich rozhodnutí. Mají před volbami, na Ukrajině je velká maďarská menšina, takže je to takový specifický vztah, ale Maďarsko určitě nezablokovalo žádné rozhodnutí EU nebo NATO,“ poznamenal Babiš. Maďaři budou hlasovat v neděli 2. dubna.

Babiš dostal za natáčení videa na D1 pokutu. „Asi 1500“

Domácí

Babiše 11. března převezla sanitka do IKEM poté, co se mu po jídle udělalo špatně, nakrátko ztratil vědomí a kolegové mu museli poskytnout první pomoc. Zmínil tehdy, že měl také částečnou střevní neprůchodnost, která může mít víc důvodů. Po týdnu ho lékaři propustili s tím, že musí absolvovat další vyšetření. Hospitalizace ale už nutná podle něj nebude.

Babiš jde k soudu, rozhodl žalobce. Rozhodli noví svědci a změny výpovědí

Domácí

Reklama

Výběr článků