Hlavní obsah

Thajsko ruší další opatření. Ke vstupu postačí očkování nebo test

21. 6. 2022, 13:58

Thajsko od 1. července zruší další koronavirová opatření pro turisty, včetně povinného pojištění proti nákaze koronavirem. Tamní vláda už také nebude vyžadovat, aby lidé venku nosili roušky, informovala agentura Kjódó. Nadále ale platí doporučení, zejména pro více ohrožené skupiny obyvatel, mít nasazenou roušku na přeplněných místech.

Foto: Profimedia.cz

Vstup do Thajska bude pro turisty od července zase o něco jednodušší (ilustrační foto).

Článek

Počínaje 1. červencem budou lidé před odletem a nástupem do letadla předkládat pouze osvědčení o očkování nebo výsledek testu na koronavirus. „Zmírnění kontrolních opatření by mělo být přínosem pro thajský cestovní ruch a mělo by pomoci oživit jeho růst,” uvedl thajský ministr cestovního ruchu a sportu Pchipchat Ratčakitprakán.

Thajsko očekává, že v letošním roce zemi navštíví nejméně 7,5 milionu lidí. Podle ministra se ale bude snažit přilákat letos až deset milionů návštěvníků.

Cestovní ruch se pomalu obnovuje

Thajsko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Asii a před pandemií covidu-19 se turistický sektor podílel na thajském hrubém domácím produktu asi 12 procenty. V roce 2019 navštívilo zemi 40 milionů turistů.

Pandemie Thajsko tvrdě zasáhla, země ztratila tři miliony pracovních míst souvisejících s cestovním ruchem a roční příjmy v odhadované výši 50 miliard dolarů (1,1 bilionu korun).

Turistický ruch v Thajsku nyní opět oživuje, čísla ale zdaleka nedosahují úrovně před pandemií. V březnu přicestovalo do země 210 800 turistů, zatímco v roce 2019 toto číslo za stejný měsíc dosahovalo hodnoty 3,3 milionu.

Češi se v zimní sezoně dostanou přímým letem do Thajska

Reklama

Související témata:

Výběr článků