Hlavní obsah

Přijeďte zjistit, proč jsme nejšťastnější národ na světě, lákají Finové turisty

28. 3. 2023, 9:21

Finové se stali už pošesté v řadě nejšťastnějším národem na světě. Teď chtějí zájemcům předat své know-how. Podle šéfky vládní organizace Business Finland Helie Jimenezové není totiž štěstí žádným národním tajemstvím, ale dovedností, kterou se lze naučit. V červnu se proto uskuteční několikadenní pobyt pro deset vybraných jedinců, kteří budou moci proniknout do tajů konceptu štěstí.

Foto: Profimedia.cz

Finové odůvodňují své štěstí i blízkým vztahem k přírodě (ilustrační foto).

Článek

Čtyřdenní pobyt se má uskutečnit od 12. do 15. června v luxusním Kuru Resortu na jihu Finska. Přednášky se podle organizace Visit Finland dotknou několika témat: přírody a životního stylu, zdraví a rovnováhy, každodennosti a také jídla a wellbeingu, tedy jakési vyrovnanosti a duševní pohody.

Účastníkům budou hrazeny veškeré náklady, má to však háček. Pobytu se bude moci zúčastnit jen deset lidí. Zájemci proto mohou zkusit štěstí, podat přihlášku a odpovědět na otázku, zda by právě oni mohli být utajenými Finy, píše server CNBC.

Česká republika je 18. nejšťastnější zemí světa. Jedničkou jsou opět Finové

Turistická centrála zároveň dodává, že semináře budou k dispozici během léta online a k materiálům se tak dostanou naprosto všichni, kteří chtějí záhadu finské spokojenosti pochopit. Ta podle Jimenezové pramení také z toho, že mají Finové blízko k přírodě a žijí při zemi.

Pomáhá jim koncept „sisu“

S tím souhlasí také šéf finské společnosti HappyOrNot Miika Makitalo. „Udržujeme si rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, věříme v naši společnost a vyhrazujeme si čas na přírodu, z jejíž blízkosti profitujeme,“ uvedl.

Zdravý přístup pomáhá udržovat také místní filozofie nazvaná „sisu“. „Jde o spojení vytrvalosti a odolnosti, neutíkáme před problémy. Sisu je pro Finy stejně známý koncept jako americký sen pro občany USA,“ dolnil Makitalo. Díky této filozofii mají údajně Finové jakýsi pocit smysluplnosti, díky kterému si zachovávají zdravého ducha.

Po Laponsku na sněžných skútrech. S koupáním v ledovém jezeře a noclehem v iglú

Může se vám hodit na Firmy.cz: Zájezdy do Evropy

Reklama

Výběr článků