Hlavní obsah

Japonsko zruší covidový test před vstupem do země pro očkované cestující

25. 8. 2022, 9:11

Japonsko zruší od 7. září povinnost podstoupit test na koronavirus před vstupem do země pro cestující, kteří absolvovali tři dávky očkování proti covidu-19. Podle webu Japan Today to ve středu uvedl premiér Fumio Kišida.

Foto: Profimedia.cz

Japonsko zmírní vstupní opatření.

Článek

Vláda podle Kišidy brzy také rozhodne, zda zvýší denní limit pro vstup cestujících, který je v současné době stanoven na 20 tisíc osob. Japonsko se snaží nadále zmírňovat podmínky hraničních kontrol, které ostatní země často vnímají jako příliš přísné.

Současný limit pro vstup do země platí od června, kdy byl zvýšen z předchozích 10 tisíc. Limit se vztahuje i na japonské občany vracející se ze zahraničí. Japonsko se v červnu začalo po dvou letech pandemie znovu otevírat zahraničním turistům, ti však musí být součástí předem naplánovaných zájezdů.

V současné době musí osoby, které chtějí vstoupit do Japonska, předložit doklad o negativním testu na virus SARS-CoV-2.

Turisté spíše nepřijedou

Japonsko se momentálně snaží snížit zátěž nemocnic a místních zdravotnických středisek, varianta omikron totiž způsobila prudký nárůst počtu případů v zemi. V současné době země nadále zaznamenává v průměru více než 200 tisíc nových infekcí denně.

Průzkum, který v úterý zveřejnila tokijská společnost D2C X, ukázal, že 72 procent respondentů nejspíše nebo rozhodně nenavštíví Japonsko, pokud bude země i nadále trvat na dodržování striktních vstupních kontrol. Průzkum také ukázal, že 91 procent z 1717 zahraničních respondentů považuje vstupní podmínky, které dosud zahrnují covidový test, za přísné. On-line průzkumu se účastnili lidé z 52 zemí.

Před pandemií covidu-19 přivítalo Japonsko v roce 2019 přibližně 32 milionů zahraničních návštěvníků, v roce 2021 se ale jejich počet propadl na přibližně 246 tisíc.

Nejsilnější pas mají Japonci. Češi spadli na osmé místo

Reklama

Související témata:

Výběr článků