Článek
O nehodě, kvůli které je 80letá důchodkyně vyšetřována za ublížení na zdraví z nedbalosti, informoval server Independent. Žena prý chtěla pepřový sprej po vstupu do lázní ukázat své kamarádce, pravděpodobně jej ale při hledání obranné pomůcky v kabelce omylem aktivovala.
Toxická substance se rychle rozšířila po areálu a u třinácti návštěvníků včetně zúčastněné došlo k podráždění očí. Lázně musely být dočasně evakuovány a zasáhnout přijeli hasiči i policie, kteří pomáhali rekreantům s problémy s viděním.
Oliver Heintz za lázně Keidel Mineral-Thermalbad uvedl: „Omlouváme se za incident a nepříjemnosti způsobené našim hostům. Situace byla záchrannými složkami zvládnuta rychle a profesionálně. S policií jsme v úzkém kontaktu a podnikneme nezbytné kroky vedoucí k objasnění situace.“
Freiburg im Breisgau, kde k události došlo, je oblíbeným historickým městem Bádensko-Württemberska. Láká na četné kostely, katedrály, budovu univerzity i historickou radnici. Leží nedaleko pohoří Schwarzwald a francouzských i švýcarských hranic.
Pepřové spreje existují v různých variantách podle skupenství, účinnou látkou je kapsaicin získávaný obvykle z čili papriček. Používá se jako obranný prostředek a způsobuje silné podráždění očí, dýchacích cest a kůže.

Freiburg im Breisgau je oblíbeným turistickým cílem.
V některých zemích je pepřový sprej zakázán
K vlastnictví a používání pepřových sprejů přistupují nejen evropské státy rozdílně. Zatímco v České republice jej můžete vlastnit legálně bez věkového omezení, v Německu jsou některé pepřové spreje legální v jakémkoli věku a jiné od 14 let a všechny je zakázáno nosit během demonstrací. Kupříkladu ve Velké Británii, Belgii, Dánsku, na Islandu, v Nizozemsku a Norsku jsou civilistům zapovězeny.
Přestože transport pepřových sprejů letadlem je všeobecně zakázaný, v roce 2023 došlo k jeho neúmyslné aktivaci na palubě aerolinek American Airlines při cestě z Miami do New Yorku. Spoj musel být kvůli dočasně oslepeným pasažérům, kteří měli problémy s dýcháním, odkloněn zpět na Floridu.