Hlavní obsah

Vysněný domov našla rodina v mezonetovém bytu v centru Prahy

30. 4. 2014, 8:43

Životní situace Martiny a Tadeáše se změnila. Hledali větší byt, který našli poblíž krásného pražského parku Vrch svatého Kříže, který kdysi býval viniční a zemědělskou usedlostí známou pod názvem Parukářka. Místo není daleko od Vinohrad, kde dosud bydleli a kde Tadeáš vyrůstal.

Foto: www.modernibyt.cz

Podlaha otevřeného společenského prostoru je zhotovena z dubového masivu. Příjemné klima zajišťuje klimatizace v atraktivním designu. Jídelna je vybavena stolem Dart a pohodlnými židlemi Easy PS z lakované ohýbané překližky čalouněné kůží.

Článek

Hledali jste konkrétně mezonetový byt?

Ne. Tento byt nás zaujal překrásným výhledem. Jsme v nejvyšším patře domu a z okna vidíme kouzelné panorama Prahy s dominantou Pražského hradu. S touto kulisou je obzvlášť příjemné posezení na terase.

Foto: www.modernibyt.cz

Odpočinkový kout tvoří pohovka kombinovaná s odkládací poličkou značky Rolf Benz, křesla Blow Hall a stoleček značky Walter Knoll. Kout dekorují obrazy Milana Chabery.

Od developera jste určitě byt v současném stavu nepřebírali.

Byl to už hotový byt předaný do nabídky realitní kanceláři, ale zařízení interiéru nebylo podle našich představ. V časopise Moderní byt jsem viděla prezentovanou práci architektů Nikoly Netušilové a Tomáše Laštovičky, kteří nás zaujali na první pohled. Říkali jsme si, jsou mladí, mají za sebou mnoho realizací a určitě mají skvělé nápady, proto jsme je oslovili.

Foto: www.modernibyt.cz

Kuchyň je vyrobena na míru z lakované MDF desky a corianu v matu. Je vybavena spotřebiči Miele včetně parní trouby, kterou si majitelka nesmírně pochvaluje stejně jako plotnu Tepann Yaki. Dominantu kuchyně tvoří výkonná nerezová digestoř.

Jaký úkol jim připadl?

Máme rádi světlé a vzdušné prostory, které jsme chtěli upravit tak, aby se nám tady příjemně žilo i s ohledem na čtvrtého člena rodiny Matouše, který zde sice nepobývá denně, ale má tu své zázemí. Očekávali jsme interiér nadčasový s neutrálními tóny barev. Jsou nám blízké přírodní materiály – dřevo, sklo, kámen.

Foto: www.modernibyt.cz

Ložnice rodičů sousedí s koupelnou oddělenou pískovaným sklem. Ložnici kraluje pohodlné vysoké lůžko Saffron Bed potažené kůží. Centrální osvětlení zajišťuje stropní svítidlo Artemide. U postele je závěsná lampička z dílny Ingo Maurera.

Nechtěli jsme byt přecpaný nábytkem, drobnými lapači prachu a do žádné z koupelen jsme si nepřáli umístit vanu. Byt bylo třeba celý předělat včetně úprav dispozice. Koupelna v přízemí byla původně přístupná jen z chodby, nyní se do ní vstupuje z ložnice.

Foto: www.modernibyt.cz

Koupelnu tvoří prostorný sprchový kout a velké umyvadlo se skříňkou. Podlaha je zhotovena z odolného teakového dřeva. Stěny jsou upraveny stěrkou Pandomo. K zatraktivnění koupelny přispělo originální osvětlení s černou matnou povrchovou úpravou.

Aby se interiér více provzdušnil, schodiště dostalo skleněné výplně, nechávali jsme kompletně předělat dveře. Většina nábytku je zhotovena na míru podle návrhů architektů.

Měnily se rozvody elektroinstalace, radiátory, klimatizace a kompletně se předělávaly koupelny. Rozhodli jsme se také pro zabudování inteligentního systému domácnosti, kterým nyní ovládáme zabezpečovací systém interiéru, osvětlení, žaluzie, klimatizaci, vytápění…

Zajímáte se o umění? Na několika místech poznávám díla Olbrama Zoubka. A vidím zde i další originály.

Nejsme žádní velcí znalci ani sběratelé umění, vybíráme si práce, které se nám líbí, a umění vnímáme také jako investici. Obrazy mladého umělce Milana Chabery jsme si koupili přímo v galerii. Některá místa tu zdobí i papírové reliéfní tisky sochaře Olbrama Zoubka.

Foto: www.modernibyt.cz

Pokoj Matěje může sloužit také jako pracovna nebo pokoj pro případné návštěvy. Na míru je zhotoven nábytek i široké lůžko. Místnost je ozvláštněna tapetami Ralph Lauren a doplněna stojací lampou Tolomeo. Velmi originálním prvkem jsou radiátory Play.

Podíleli jste se nějak na tvorbě interiéru?

Přestěhovali jsme se až do hotového interiéru, jehož realizaci Atelier FD kompletně dozoroval. Ale na výběru vybavení jsme se podíleli. Dostávali jsme konkrétní doporučení, k nimž jsme se vyjadřovali, a chodili jsme společně nakupovat. U všech věcí, kterými jsme byt dovybavovali, jsme vsadili na kvalitu spojenou s jednoduchostí obsluhy.

Foto: www.modernibyt.cz

Námořnický styl je v Eliščině pokojíčku zastoupen tapetou s dekorem plachetnic a modře pruhovaným bavlněným povlečením. Široké lůžko s úložným prostorem je zhotovené na míru.

Dekorace z přírodnin jsou vaše práce?

Interiér dekoracemi dokončil florista, který vyzdobil chodbu zavěšenými bambusy, jednu z koupelen zútulnil opracovanou větví, korály a mušlemi, do kuchyně zavěsil obraz z mechu…

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků