Hlavní obsah

Designérské perličky aneb Dětské postele jako z pohádky

5. 2. 2018, 6:15
Novinky, Jana Nesvadbová

Snad každý rodič zažil večer, kdy jeho potomek ne a ne usnout. Oč snáze se možná uspávají děti, na které čeká v pokojíčku postel jako z pohádky? Když designéři popustí uzdu fantazii, vytvoří lůžka, nad nimiž se i dospělý člověk alespoň na chvíli rád zasní.

Foto: Profimedia.cz

Odlétnout do říše snů lze mnoha způsoby, jedním z nich je na křídlech dvouplošníku Leadbottom z animovaného filmu letadla. Pro malé milovníky letadel jistě nebude překvapením informace, že filmové letadlo je ve skutečnosti model PT-17 Stearman.

Článek

Není třeba si dlouze vysvětlovat, že lůžka, která jsou sama o sobě malými designérskými bonbónky, představují v nábytkářském oboru luxusní zboží. Zatímco některé postele jsou dílem jednoho konkrétního designéra a vznikají přímo do konkrétního pokojíku, jiné jsou produktem firem, které se specializují na výrobu nadstandardního nábytku.

Ten, kdo se chce inspirovat třeba i pro vlastní tvorbu, má prakticky na výběr z několika témat a druhů, které se v různých obměnách dlouhodobě opakují. Pro chlapce to bývají velmi často nejrůznější dopravní prostředky, ať již rozličná auta (podle toho, která jsou právě v módě), případně to mohou být lodě, letadla, vlaky a v neposlední řadě samozřejmě nejrůznější vesmírná plavidla.

Malé slečny naopak potěší různé variace na lůžka princezen, případně rovnou malé hrady či zámky anebo pohádkové kočáry.

Foto: Profimedia.cz

Nevšední a luxusní postýlku lze pořídit i pro úplně malé miminko. Nápaditým způsobem tak například výrobce Posh Tots propojil postýlku kruhového tvaru s přebalovacím pultem, nezbytným úložným prostorem na přebalovací potřeby a odkládacím pultíkem.

Foto: Profimedia.cz

Westernový dostavník je další podobou, jakou lze vtisknout původně obyčejnému lůžku pro batolata. Svým charakterem se hodí jak do chlapeckého, tak i dívčího pokoje. Také tato postýlka je doplněna o praktický úložný prostor a přebalovací pultík.

Foto: Profimedia.cz

Vzhůru k výškám se mohou v posteli vznášet nejenom mládenci, ale i dívky - například v balónu. Portugalský výrobce Circu ujišťuje, že stejnou postel je schopen upravit i pro malé vzduchoplavce, pro něž by samozřejmě připravil méně cukrové provedení.

Foto: Profimedia.cz

Na výrobu dětských postelí v nádherném nevšedním designu se přímo specializuje již zmíněná portugalská společnost Circu. Ikonický minibus VW, navíc v luxusním provedení, nazvaný Bun Van Bed vzbudí úžas i úsměv na tváři nejednoho tatínka.

Foto: Profimedia.cz

Deep Space Fighter (Bojovník hlubokého vesmíru) je název lůžka, které by nadchlo nejednoho milovníka příběhů ať již ze světa Star Wars, nebo Star Trek.

Foto: Profimedia.cz

Nejen pro děti je určen vysloveně designérský kousek, jímž je postel ve tvaru vozidla budoucnosti inspirovaná Durhamskou katedrálou. Jejím autorem je britský designér Dominic Wilcox.

Foto: Profimedia.cz

Téměř samostatnou kapitolou úžasných designérských řešení pro dětské postele mohou být palandy. Jejich uspořádání přímo vybízí k tvorbě nejrůznějších přístřešků. Ovšem mnohem důstojněji vypadá samozřejmě hrad. Pro dvě lesní princezny.

Foto: Profimedia.cz

Takto to dopadne, když se rozhodne udělat si radost milovník automobilů. Brit George Barris, který se zabývá výrobou neobvyklých automobilů a replik filmových aut, vytvořil tuto nezvyklou palandu, kterou lze - teoreticky - řídit přímo ze spodní postele.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související články

Základem luxusní koupelny je dostatek prostoru

6. 11. 2017, 6:06

Pod pojmem „luxusní koupelna” se každému vybaví něco trochu jiného. Někdo si představí místnost vybavenou jen tím zcela technologicky nejvyspělejším zařízením,...

Výběr článků