Hlavní obsah

Pětičlenná rodina získala dodatečné místo k relaxaci

11. 10. 2021, 8:46

Místo, kde můžete hodit starosti za hlavu, přibrzdit každodenní kvapík, odpočívat a nechat vše jen tak plynout, se zrodilo na Moravě. Pro pětičlennou rodinu ho navrhli, pomohli zrealizovat a kompletně zařídili ve studiu Miramari.

Foto: Tomáš Dittrich

Wellness domek poskytuje rodině příjemné chvíle odpočinku nejen v sauně a příležitostným návštěvám soukromé útočiště.

Článek

Dům rodiny s třemi chlapci nebyl dostatečně velký, aby dokázal pojmout návštěvy, které se zdrží trochu déle. Nebyl ani dost prostorný, aby v něm bylo možné vytvořit wellness se saunou a rodina měla i další přání – venkovní bazén a kryté letní sezení s kuchyní.

„Vše jsme tedy spojili do odděleného domu, který je od jejich rodinného domu vzdálený asi 20 metrů. Do jedné části jsme umístili garsonku pro návštěvy, kde je kuchyň, chodba, ložnice a pohodlná koupelna, a do druhé saunu s odpočívárnou, sprchou a WC. Do středu pak venkovní kuchyň s krytým sezením,“ popisuje atraktivní stavbu designérka Monika Lněničková ze zmíněného studia.

Celý wellness dům zabírá asi sto metrů čtverečních a padesát navíc krytá terasa. Studio pomáhalo majitelům už v minulosti dovybavit jejich stávající dům, tudíž mělo jejich plnou důvěru a ve svém počínání zcela volné ruce. Monika se inspirovala v Japonsku, které má hodně ráda, v tzv. onsenech, tradičních lázních.

Odtud pramení převážně i nápad použít prvky, které jsou vlastní japonským domům – rovná předsazená střecha, krytý ochoz okolo celého domu, barvy, materiály, posuvné žaluzie, propojení celého domu se zahradou...

Foto: Tomáš Dittrich

Nábytek kuchyňské linky z tmavě mořené dubové dýhy doprovází obklad ze zelené mozaiky. Dřez a baterie nesou značku Blanco.

Vybavení domu je převážně zhotoveno na míru a z přírodních materiálů. Převládá dubová dýha a len. Podlahu kryje osvědčená stěrka. Jediným výraznějším barevným akcentem, doplňujícím přírodní tóny, je zelená mozaika v obou kuchyních i sprchových koutech.

„Smyslem bylo vytvořit pro rodinu klidné prostředí maximálně propojené s exteriérem a s použitím přírodních materiálů docílit potřeby zastavit se a nechat věci jen tak plynout,“ vysvětluje designérka. „Tak vnímám tradiční Japonsko.“

Foto: Tomáš Dittrich

Zastínit velkoformátová francouzská okna je možné posuvnými žaluziovými panely.

Práce na wellness domu trvala poměrně dlouho, hodně záležitostí se řešilo a tvořilo na stavbě.

„Na papír můžete přenést mnoho nápadů, ale ne vše je možné realizovat. Hodně věcí jsme dotvářeli za pochodu. Pan Navrátil, který dům stavěl, byl neskutečně šikovný a trpělivý. Byl opravdu výjimečný! Právě jemu patří velký dík,“ chválí Monika jeho práci a pevně věří, že výsledek vystihl očekávání rodiny.

Slova designérky

„Pro nás je nesmírně důležité, abychom pro klienta vytvořili útulný prostor, kde se bude cítit dobře, aby se stal jeho oázou klidu, kam se bude rád vracet,“ říká designérka Monika Lněničková.

Autor: Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků