Hlavní obsah

Úspěch zahradní party tkví v dobré přípravě

22. 7. 2021, 8:25

Za hladkým průběhem party či oslavy stojí plán i propracované detaily. Vyplatí se vše zařídit v předstihu, znát počet zúčastněných, jejich zájmy, mít program pro děti. Důležitý je i venkovní nábytek, mít jasno ve výzdobě i skladbě jídla, pití.

Foto: Westwing

Prostřete stylově, slaďte barvy nádobí i sklenic! Na snímku sada šesti různých s názvem Luxor Blue, cena 699 Kč.

Článek

Den před party si připravte vše, co se dá. Naložte maso, upečte koláčky, vychlaďte nápoje, připravte koktejly apod. Ať v den zahradní slavnosti děláte jen to nejnutnější, jste v klidu a můžete se plně věnovat hostům!

Vše může pokazit počasí, proto se na jeho rozmary připravte. Počítejte s tím, že může nečekaně pršet. Nemáte-li prostorný přístřešek (pergolu), určitě si půjčte party stan či skládací zahradní altán. Nabízejí se v mnoha rozměrových variantách, takže najdete ty pro menší i nadstandardní počet hostů. Důležité je, že budete mít střechu nad hlavou a uniknete i zvědavým očím sousedů.

Hosté se budou cítit komfortně, když zajistíme pohodlné sezení. Nejde vůbec o to mít drahý nábytek, může být klidně vyrobený z palet.

Myslete ale na polštáře, podsedáky, deky a plédy. A servírovací stůl, který má být prostorný a stabilní, stejně jako židle k němu. Stolování v plenéru pak umocní ubrus, nejlépe textilní, lehký, odolný vůči vodě i zašpinění.

Foto: Fler

Ručně malované smaltované hrnky nesou folklórní motiv, který vtiskne na venkovskou party nádech tradice. Plecháčky je možné vyrobit i na míru, opatřit vlastním krátkým textem. Plecháček Ptáčci, cena 315 Kč.

Dobrému jídlu a pití sluší dekorativní nádobí. K létu patří keramické barevné talíře, masivní sklenice, rozmanité mísy a misky na saláty. Vyplatí se zvolit soupravy v jedné kolekci, které pojmou vše: od talířů až po dezertní tácy či džbány.

Připravte dětem báječnou party

Světlo pro atmosféru je po setmění nezbytné. Oblíbené jsou elektrické lampionky na zavěšení, ale vděčné jsou samozřejmě i obyčejné čajové svíčky v zavařovacích sklenicích rozmístěné po zahradě.

Zapichovací či profi LED osvětlení z hobbymarketů přispívá k bezpečí hostů.

Anketa

Pořádáte často party na zahradě?
Ano, kdykoli je k tomu příležitost.
37,7 %
Občas ano.
17,4 %
Tak přiměřeně...
13,4 %
Moc ne.
12,6 %
Nepořádáme je.
18,9 %
Celkem hlasovalo 247 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související články

Venkovní kuchyně je nejen kulinářským rájem

17. 5. 2021, 8:32

Příprava pokrmů na zahradě, terase či na balkoně má své kouzlo, navíc skýtá příležitost k posezení s rodinou a přáteli. Zahradní kuchyni postaví šikovní...

Výběr článků