Hlavní obsah

Bungalov u řeky láká k posezení a zamyšlení

3. 12. 2021, 8:38

Rodinný dům na Sázavě je krásný malý bungalov posazený v blízkosti řeky, který láká k posezení a zamyšlení, čas zde plyne pomaleji, ranní káva chutná lépe.

Foto: Jan Vrabec a časopis Bydlení mezi panely

Využití dřeva interiéru dodává velmi příjemný a útulný ráz.

Článek

Každý, kdo žije chaotickým životem ve městě, by se jistě rád občas zastavil a díval se jen tak do dálky, jak plyne řeka.

„A tak to měli i naši klienti, kteří se rozhodli si poté, co jim odrostly děti, pořídit dům, kde budou trávit svůj volný čas. Lidé jsou zvyklí celý život žít ve městě, a proto se nechtěli právě městského komfortu vzdát. Proto bylo na nás, abychom dokázali v interiéru skloubit jak městský charakter interiéru, tak vnést do domu lehkost bytí,” vysvětluje několika slovy své záměry architektka Alžběta Vrabcová ze studia DMAE Architects.

„Dominantu barevně jistě tvoří podlaha, která byla záměrně zvolena velmi přírodní, široká kartáčovaná prkna. Vše ostatní bylo potlačeno, utlumeno do jemných tónů béžové, zemité, krémové, jemně pudrové. To vše bylo voleno velmi opatrně, aby každá místnost měla svůj nezaměnitelný charakter,” dodává.

Foto: Jan Vrabec a časopis Bydlení mezi panely

Vstupní prostor s vestavěnou šatnou

Celkovou materiálovou skladbu pak dotvářejí koupelny obložené keramikou s kamenným designem v kombinaci se stěrkami, které jsou pískové.

Nejvýraznější prvek interiéru

Tvarově nejvýraznějším prvkem je kuchyňský ostrůvek, který se jemně vznáší a tvoří mírně zneklidňující kompozici díky prosklenému podnoží, celkově tak kompozici velmi odlehčuje.

Byt pro svobodného mládence ve starším paneláku, zaujme barevná toaleta i surový beton

Bydlení

Právě používané dřevo, které je na velkých částech vyběleno do skoro bílého tónu, dodává interiéru velmi příjemný a útulný ráz, který je orámovaný jemnou černou linkou v podobě světel, stolečků, koncových prvků v koupelně apod.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Výběr článků