Hlavní obsah

Volkswagen má po problémech se softwarem i údajným rasismem nového šéfa

9. 6. 2020, 9:48

Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se vzdává řízení hlavní značky VW. Šéfem značky bude od července její nynější provozní ředitel Ralf Brandstätter. Oznámila to v pondělí večer firma po mimořádném zasedání dozorčí rady.

Foto: Volkswagen

Ralf Brandstätter u Volkswagenu ID.3

Článek

Diess tak podle firmy „získá větší prostor pro své úkoly v roli koncernového šéfa“. „Cílem je větší koncentrace na nynější úkoly na špici koncernu v době transformace automobilového průmyslu,“ píše se v tiskové zprávě podniku.

Nárok na odškodné od Volkswagenu? Čeští právníci hodnotí šance rozdílně

Ekonomika

Diess se však v poslední době dostal pod tlak kvůli problémům kolem výroby nejnovější generace modelu Golf a elektromobilu ID.3. V obou případech šlo o softwarové potíže, které vedly k pozastavení dodávek nových aut, respektive k posunutí premiéry nového modelu.

Kritiku nedávno vyvolala rovněž údajně rasistická reklama na nový Golf, kterou záhy německá značka stáhla. V ní obří bílá ruka postrkuje na ulici s mužem tmavé pleti. To vše před obchodem s názvem Petit Colon – v překladu „malý osadník“.

Zpočátku se spekulovalo, že se do čela značky VW místo Diesse postaví šéf divize Porsche Oliver Blume. Na uvolněné místo v čele Porsche měl podle těchto spekulací nastoupit šéf divize Škoda Auto Bernhard Maier, napsala agentura DPA.

Tyto spekulace se nicméně nepotvrdily a Diesse v čele značky VW vystřídá Brandstätter. „Ralf Brandstätter je jedním z nejzkušenějších manažerů podniku,“ upozornil Diess.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků