Hlavní obsah

Volkswagen poodhalil Arteon Shooting Brake, přijde spolu s modernizací

3. 6. 2020, 11:02

Elegantní velký kombík značky Volkswagen přijde s modernizací modelu Arteon. Automobilka ho s označením Shooting Brake ukázala na ilustraci, která podle tiskové zprávy má k realitě velmi blízko.

Foto: Volkswagen

Ilustrace Volkswagenu Arteon Shooting Brake

Článek

Pomiňme nyní, že „shooting brake” by měl být dvoudveřový, nikoliv čtyřdveřový kombík. Elegance bude mít i tak na rozdávání, alespoň soudě dle ilustrace zveřejněné automobilkou Volkswagen.

Je potvrzením, že Arteon bude mít i variantu kombi, která přijde spolu s modernizací známého a relativně oblíbeného grand toureru se stupňovitou zádí. Ten se ukázal vedle kombíku.

Foto: Volkswagen

Ilustrace modernizovaného Volkswagenu Arteon

Na obou obrázcích zaujme zejména linka svítící přes celou šířku přídě. Takovýto světelný podpis se již nějakou dobu objevuje na zádích aut. Vpředu ho na moderních autech najdeme jen na Mercedesu EQC, a tam svítí spolu s obrysovkami, nikoliv jako denní svícení.

Foto: Mercedes-Benz

Linka nad maskou u Mercedesu EQC (na snímku) bohužel nesvítí s denním svícením.

Je pravděpodobné, že u Arteonu bude funkce linky podobná; dle předpisu EHK č. 48, který upravuje osvětlení vozidel, musí být denní svítilny dvě a musí mezi nimi být vzdálenost nejméně 600 mm. Pro obrysové svítilny platí stejné požadavky.

Nový model Arteon má mít také „zcela nové uživatelské prostředí”, pokračuje tisková zpráva, a nový infotainment s připojením k internetu. Pod kapotou bude „optimalizovaná paleta pohonů”; co to konkrétně znamená, je zatím otázkou.

Automobilka dále hovoří o vyspělejších jízdních asistentech, konkrétně zmiňuje např. Travel Assist, který je v podstatě poloautonomním řízením, ovšem člověk za volantem ho musí stále hlídat. Funguje až do 210 km/h.

Kompletní představení modernizovaného VW Arteon proběhne ještě v červnu.

Reklama

Související články

Výběr článků