Článek
Toyota měla podle webu Carscoops do Joby Aviation napumpovat 394 milionů dolarů, tedy v přepočtu přibližně 9 miliard korun. Letecké společnosti, která se zabývá vývojem, výrobou a komercializací letounů s funkcí vertikálního vzletu pro osobní přepravu pasažérů se tak výrazně zlepšily manévrovací podmínky.
Takto masivní přísun financí znamená, že Toyota se rázem u Joby stala hlavním investorem. Kromě financí se ovšem Japonci hodlají s inženýry v letecké společnosti podělit i o své odborné znalosti v oblasti výroby, materiálů a nákladů. To by mělo firmě pomoci při výrobě navržených strojů.
Co se samotného létajícího stroje týče, Joby na svých stránkách uvádí, že se jedná o čtyřmístný osobní letoun, který dokáže vyvinout rychlost okolo 322 km/h a uletí i 241 kilometrů na jedno nabití, což vypovídá o tom, že stroj bude elektrický. Podle Toyoty se vývoj řídí nejmodernějšími trendy v letectví, aby mohl být dron denně využíván v oblastech měst i mezi nimi.
Toyota se mimo jiné nechala slyšet, že si od spolupráce slibuje zisk nových technologií a doufá, že její investice přivede městkou leteckou dopravu do hlavního proudu a zahájí novou éru přepravy zboží i osob.