Článek
První zveřejněný snímek konceptu Vision O je tradičně tmavý a maskuje většinu detailů. Vidíme tak pouze siluetu vozu a naznačený světelný podpis, který se výrazně podobá stylu odhalenému již s konceptem Vision 7S.
Koncept, který se ponese v duchu designového jazyka Modern Solid, má elegantní a aerodynamicky tvarovanou karoserii se zkoseným čelním sklem a mírně se svažující střechou, typickou i pro současné kombíky značky Škoda. Její linii pak v zadní části elegantně protahuje naznačený spoiler.

Koncept Škoda Vision O po dodatečném zesvětlení snímku
Název „Vision O“ je podle automobilky odvozen „od konceptu cirkularity, jednoho z klíčových principů při vývoji designového jazyka“, říká tisková zpráva. Cirkularita má představovat přístup k funkčnosti, uživatelskému zážitku a zahrnovat by měla i závazek k recyklaci a minimalizaci environmentálního dopadu vývoje a výroby automobilů.
„Designová studie Škoda Vision O představuje vizi našich budoucích modelů kombi a navazuje na bohatou a úspěšnou historii automobilky Škoda v tomto segmentu,“ uvedl Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.
„Připravovaný designový koncept je jedním z nejvýznamnějších kroků v rozvoji našeho designového jazyka Modern Solid a zároveň nás připravuje na příchod nových technologií a udržitelných řešení, abychom i nadále mohli být hlavním hráčem v segmentu kombi, kde je Škoda evropským lídrem,“ dodává Zellmer.
Koncept, který by měl především naznačit podobu nové generace modelu Škoda Octavia Combi, bude veřejnosti představen na začátku září v Mnichově. Pravděpodobně tedy půjde o premiéru v rámci mnichovského autosalonu IAA Mobility.