Hlavní obsah
Podle materiálů ALDR zlevnil dětské jednodenní skipasy o 85 korun na 390 korun areál v Harrachově. Foto: Vladimír Michna, Novinky

Vleky v Česku zdraží jen zmodernizované areály

Milovníci zimních sportů se nemusejí obávat výrazného zdražování skipasů na českých horách. Podle Jakuba Juračky z Asociace lanové dopravy (ALDR) se navýší jen ceny vleků v lyžařských střediscích, která letos výrazně investovala do rozšiřování tratí a lanovek.

Podle materiálů ALDR zlevnil dětské jednodenní skipasy o 85 korun na 390 korun areál v Harrachově. Foto: Vladimír Michna, Novinky
Vleky v Česku zdraží jen zmodernizované areály

Jednodenní skipasy ve většině areálů lyžaře vyjdou od pěti do šesti set korun. Nejdražší bude jednodenní skipas za 700 korun pro dospělou osobu ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Podle Juračky většina vlekařů drží ceny služeb na stejné úrovni třetím rokem. Za tuto dobu se ale výrazně zdražily vstupy. Vzrostly například ceny energií, chystá se zvýšení daně z přidané hodnoty, připomněl Juračka. Provozovatelé areálů do rozšiřování lanových tratí a sjezdovek v letošním roce investovali zhruba 700 miliónů korun, zhruba polovinu částky, kterou na investice dali v loňském roce, dodal Juračka.

Nejvíce zdraží na Červenohorském sedle

Nejvíce meziročně vzrostly ceny v lyžařském středisku na Červenohorském sedle, kde se průměrná cena jednodenních lyžařských pasů zvýšila zhruba o čtvrtinu. Jednodenní skipas zde pro dospělého lyžaře nově vyjde na 500 korun. O stokorunu podraží i jednodenní permanentka pro dospělé ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky. Za jednodenní lyžování zde zájemci zaplatí 690 korun.

Někteří provozovatelé lyžařských středisek naopak ceny meziročně snížili. Podle materiálů ALDR zlevnil dětské jednodenní skipasy o 85 korun na 390 korun areál v Harrachově, 50 korun letos ušetří dospělý návštěvník areálu Kouty nad Desnou.

Televizní přenos ze 41 středisek

Na změnu se lyžaři musejí připravit i v případě televizního sněhového zpravodajství. Program Panorama, který divákům zprostředkovává záběry panoramatických kamer ze zimních středisek, bude druhý program České televize nově vysílat od 8 do 8.55. Kamer také přibude, v letošním roce budou snímat celkem 41 zimních středisek.

Podle Juračky je nyní v Česku 460 provozovatelů lyžařských areálů. Dohromady spravují celkem 1400 vleků a lanovek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků