Už na první pohled je vidět, jak Moon Valley (měsíční údolí) získalo svůj název. Krajina vypadá opravdu jako na Měsíci, jen slavná Armstrongova americká vlajka chybí. I když Američany potkat můžeme, a to přímo zaměstnance NASA. Ti tady, právě kvůli podobnosti přírodních podmínek s Měsícem, testují různé přístroje a obleky určené pro použití na jiných planetách.

Ona vůbec celá Atacama působí, jako by byla z jiné planety. Nejsušší poušť světa evokuje atmosféru vzdáleného vesmírného tělesa. Průzračný tetelící se vzduch, bizarní solné útvary, rozeklaná skaliska a malebně zaoblené duny pouštního písku působí na smysly magicky. Zdejší atmosféře nelze nepodlehnout.

Obří socha ruky je jeden ze symbolů pouště Atacama.

Obří socha ruky je jeden ze symbolů pouště Atacama.

FOTO: bigstock.com

Majestátní kondoři plachtí nad úchvatnými gejzíry

Kouzlo Atacamy spočívá v tom, že rozhodně nejde jen o pláň plnou písku. Krajina je tu hodně rozmanitá – majestátní vulkanické kužele, zasněžené vrcholky nad vyschlou krajinou, šťavnaté oázy a až jedovatě barevná horská plesa v horách nad pouští.

Zdejší chloubou jsou gejzíry, horké termální koupele a solná jezera uprostřed pustiny. I milovníci fauny si v okolí přijdou na své – plameňáci se procházejí po laguně, vikuně po nedozírných stráních And a kondoři plachtí vysoko na obloze.

Čtěte také:

Kdo má špatné zkušenosti s propršenými exotickými dovolenými, tady nemusí mít ani tu nejmenší obavu. V Atacamě prší často jen jednou za několik let, a proto se poušť pyšní titulem té nejsušší na celém světě. Deštníky se tu používají jen jako slunečníky.

Turisté do slavné chilské pouště jezdí velmi rádi. Míří sem i ti čeští a slovenští na cestě kolem světa speciálně upraveným letadlem, která startuje i končí na jaře příštího roku v Praze. Cestující si během ní užijí 11 nádherných míst z různých končin planety.

Sníh a poušť vedle sebe? V Atacamě je to normální.

Sníh a poušť vedle sebe? V Atacamě je to normální.

FOTO: cestykolemsveta.cz

San Pedro de Atacama – malinkaté město, které znají na celém světě

Výchozím bodem cest do pouště je malé městečko San Pedro de Atacama. I když nemá ani 4000 obyvatel, stalo se jedním z nejvyhledávanějších chilských turistických středisek v Chile. Z kdysi ospalé vesničky se tak stalo město s vysokým standardem služeb.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!
 

Poznejte Chile při cestě kolem světa!

Láká vás Nová Kaledonie? A co takhle během jedné dovolené poznat právě ji, ale také například Bahamy, Kolumbii, nádherné tichomořské Cookovy ostrovy, Velikonoční ostrov, Singapur a další atraktivní místa? Pokud se vám to zdá jako dobrý nápad a báječná úspora času, pak je právě pro vás jako stvořená cesta kolem světa, která vás zavede do 10 obdivuhodných destinací během 26 dní.

podívejte se na detaily cesty

Argentina, Uruguay, Chile!

Poznejte kulturní tradice tří úžasných zemí a velkolepé přírodní scenérie, kdy spatříte mimo jiné i majestátní Aconcaguu nebo nádherné uruguayské pláže. Podíváte se i do nejkrásnějších velkoměstJižní Ameriky – do Buenos Aires a Santiaga.

podívejte se na detaily cesty

Čtěte dále:

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán