S pouhými 54 čtverečními kilometry rozlohy sice patří Bermudy k nejmenším zemím, nicméně je znají lidé na celém světě. Může za to vynikající pověst. Ostrovy totiž prosluly jako jedno z nejlepších míst pro dovolenou.

Není divu, že si zdejší ostrov Eleuthera v roce 1982 vybrali jako místo pro rodinný odpočinek i princ Charles s princeznou Dianou. Jako nádherné popsal Bahamy i první americký prezident George Washington a pokud půjdeme ještě dál, objevíme dalšího slavného návštěvníka ostrovů – Kryštofa Kolumba. Ten tu přistál roku 1492, když hledal cestu do Indie.

Na Bahamách je krásně.

Na Bahamách je krásně.

FOTO: bigstock.com

Cestu do Indie sice nenašel, ale objevil pro svět nádherný kousek země. Ten dnes nabízí spoustu možností, jak si odpočinout od uspěchaného světa. Třeba na palubě velké zaoceánské lodi. Ty zde vždy na několik dnů kotví v přístavu Nassau, odkud lidé vyrážejí na výlety za delfíny na Blue Lagoon Island nebo na místní trhy. Tam musí ochutnat čerstvé šťavnaté exotické ovoce. Hojně se tu sklízejí kokosy, ananasy, grapefruity nebo avokáda.

Pláž vepřů je na Bahamách velmi oblíbená atrakce.

FOTO: bigstock.com

Vedou tudy i nejrůznější cesty za poznáním. Několikadenní zastávku na Bahamách má i Cesta kolem světa 2017. Šesté pokračování oblíbené dovolené na palubě leteckého speciálu, upraveného pro větší pohodlí na letoun pro 64 lidí, sem zavede i její účastníky. Ti po odletu z Prahy přistanou poprvé právě na Bahamách. Tam poznají mimo jiné jeskyni Thunderball známou z jedné z nejslavnějších bondovek s Seanem Connerym (Thunderball) nebo pláž vepřů. Roztomilí čuníci tu rejdí v písku a plavou v moři. Úžasně roztomilý pohled.

Úchvatná je i zdejší příroda. Více než 51 % povrchu země pokrývají lesy (v Česku 34 %). A zemědělská půda zaujímá jen 1 % prostoru (v Česku 54 %). Od nekonečných lánů řepky si tedy na Bahamách rozhodně odpočinete.

Přečtěte si také o Havajských ostrovech:

3542 km pláží a tajemné místo, kde mizí lodě

Turisty sem krom již zmíněného láká několik věcí. Především 3542 km pobřeží, které převážně tvoří nádherné písečné pláže. A také možnost pohodlně se projít po přírodě vnitrozemí. Tak jako ve většině jiných menších ostrovních států, ani na Bahamách nenajdeme horu, která by znemožnila poklidné vycházky v sandálech. Nejvyšší bod totiž vyrostl do výšky pouhých 76 metrů nad hladinu moře.

Nejslavnější přístavní město na Bahamách je Nassau s 244 tisíci obyvatel.

Nejslavnější přístavní město na Bahamách je Nassau s 244 tisíci obyvatel.

FOTO: bigstock.com

Mimochodem, víte, že Bahamy (konkrétně město Hamilton) jsou jedním z vrcholů proslulého Bermudského trojúhelníku? Traduje se o něm, že tu záhadně mizí lodě a letadla, na přístrojových deskách se ukazují podivné hodnoty a dopravní prostředky se tu chovají naprosto nepředvídatelně.

Ďáblův trojúhelník, jak se oblasti také říká, je zkrátka tajemné místo opředené mnoha legendami o lodích plujících v kruhu a letounech ztrácejících se náhle z radarů.
Faktem ovšem je, že v této oblasti je neuvěřitelně hustý provoz, takže kolizí tu je mnohem více než v odlehlých mořích. Když si počet nehod mezi Bahamami, Floridou a Portorikem (tak se trojúhelník nejčastěji vymezuje) vyjádříme procentuálně, není jich víc než v okolí jiných frekventovaných vod. A v porovnání s nehodovostí na naší dálnici D1 to je absolutně pohodová lokalita.

Inzertní sdělení: Cesta kolem světa je s námi snadná!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vám zajistí cestu kolem světa.

Procestujte svět! Nejlepší cesta vede přes tichomořské ráje

Už odmalička chcete poznat ty nejkrásnější kouty naší planety? Teď máte příležitost! Nasedněte s námi do speciálního letadla a nahlédněte mimo jiné na Bahamy nebo na pozemské ráje v Tichomoří, kde zapomenete na veškeré starosti!

Čtěte dále:

Přečtěte si článek o jordánské Petře, nahlédněte na pět obřích luxusních lodí nebo objevte Panamský průplav. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán