Shluk bílých staveb se střechami z přírodních materiálů se ničím neliší od ostatních resortů, které jsou v oblasti celé Mayské riviéry. Tenhle areál je ale jiný – na bílé privátní pláži, která k němu patří, nejsou slyšet ani vidět žádné děti. Proč? Protože sem nesmějí, stejně jako všichni, kterým ještě nebylo jednadvacet let. Resort, který se stylově jmenuje Desire, tedy Touha, je určený výhradně pro dospělé.

V oděvu jen do restaurace

Pohybovat se tu můžete bez oblečení – jediná místa, kde je striktně vyžadován slušný oděv, jsou zdejší restaurace. Po pláži i v útrobách resortu se člověk může pohybovat zcela nahý. A netradiční a rozhodně ne puritánský je i program. Hotel sám sebe označuje za místo pro ty, kteří mají uvolněnější vztah k sexu, na programu tu proto občas večer bývají i swingers party.

Co dalšího leží v Mexiku? Ostrov lásky i ostrov plodnosti: Máme pro vás tipy na nejromantičtější místa světa 

Takto vypadají útroby resortu, který je určený pouze pro dospělé.

Takto vypadají útroby resortu, který je určený pouze pro dospělé.

FOTO: desireresort.com

Na jednu stranu velmi volná pravidla jsou ale na straně druhé vyvážena přísnými omezeními v jiných oblastech – ve veřejných prostorách celého resortu se nesmí fotit ani natáčet, stejně jako je krokem přes čáru i příliš vyzývavé chování na veřejných místech. Personál hotelu pak má striktně zakázáno navazovat s hosty bližší vztahy – cokoli nad běžný rámec je okamžitě řešeno výpovědí.

Puerto Morelos

V pruhu pláží mezi Cancúnem a Playa del Carmen leží i městečko Puerto Morelos, další ze středisek, která v posledních letech turisté objevují. I díky tomu vzrostl počet obyvatel tohoto města za posledních několik let více než desetinásobně. Původní rybářská vesnička je dnes příjemným karibským resortem, kam se jezdí za klidnou dovolenou. Poznávacím znamením města je místní maják, který v roce 1967 téměř vyvrátil hurikán – bílá stavba je dodnes silně nakloněná.

Playa Maroma (případně Punta Maroma, jak se tomuto místu také říká) ale není jen místem, kam se jezdí na luxusní lechtivou dovolenou. Místní pláž byla televizní společností Travel Channel dokonce vyhlášena tou úplně nejkrásnější na světě.

Podrobněji o Mayské riviéře v článku Poznejte Mayskou riviéru: Letoviska lákají na veliký luxus, delfíny i na kurzy vaření 

V této části Mexika jsou ideální podmínky pro potápění.

V této části Mexika jsou ideální podmínky pro potápění.

FOTO: ESO travel

Zadáno pro potápěče

Voda je tady dokonale klidná, větší vlny jsou spíše výjimkou, stejně jako dny, kdy je lehce zakalená. Po většinu času je voda naopak dokonale průzračná. „Jsou tu perfektní podmínky pro potápění,“ shodují se hoteliéři. Hloubka tu není nijak velká, kousek dál od pobřeží se pohybuje okolo tří metrů, teplota vody ani v zimě neklesá pod 24 stupňů a viditelnost je v průměru úctyhodných 30 metrů, v létě je vidět dokonce na vzdálenost šedesáti metrů. „Takže ploutve a šnorchl rozhodně s sebou,“ radí průvodci.

Mezoamerický korálový útes

Pokud se potápíte, pak si dovolenou v Mexiku užijete. Podél jeho pobřeží (a podél pobřeží dalších tří států) se táhne Mezoamerický korálový útes, s délkou přes tisíc kilometrů druhý největší korálový útes na světě. Je přísně chráněný, velká část je součástí národních parků a rezervací, nicméně v některých místech je dosažitelný přímo z pláže, od níž je vzdálený občas jen sto metrů.

Luxusní resorty, krásné pláže – vítejte na Mayské riviéře.

Luxusní resorty, krásné pláže – vítejte na Mayské riviéře.

FOTO: ESO travel

Až do 70. let dvacátého století byla v oblasti, kde dnes leží luxusní resorty, spadající pod Playa Maroma, jen neprostupná džungle. V naprosto nedotčené krajině pak vznikly i plantáže kokosových palem, hotelové resorty potom ještě později. I dnes ale platí, že jich nejsou desítky, ale jen pár, a že v oblasti Playa Maroma má stále navrch krásná příroda nad masivním turistickým ruchem.

V článku se dozvíte i to, Která riviéra v Mexiku je lepší: Mayská, nebo Mexická? 

I přesto, že je sem už podstatně lepší přístup než kdysi – vlastně stačí jen odbočit z dálnice číslo 307 směrem k moři a po pár minutách je člověk na pláži, která jako by vypadla z katalogu.

Inzertní sdělení: Vydejte se do Mexika!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

FOTO: ESO travel

Hotel Riu Yucatan, Playa del Carmen

Luxusní pětihvězdičkový hotelový komplex, který leží na jedné z nejkrásnějších pláží v oblasti. K tomu dva bazény, tři restaurace a šest barů. Blízkost skvělého golfového hřiště i centra města.

Desire Resort, Playa Maroma

Dětem a mladistvým vstup zakázán! Užijte si dovolenou plnou mileneckých radovánek! Luxusní resort, kde si můžete dopřát maximální uvolnění. Bazény, SPA centrum, vířivka, výborné restaurace…

FOTO: ESO travelFOTO: ESO travel

Hotel Viva Wyndham Maya, Playa del Carmen

Čtyři hvězdičky, all inclusive servis a poloha na jedné z nejlepších pláží Mexika. Dále jsou k dispozici čtyři restaurace, tři bary, parní lázně i SPA centrum, kde si člověk může dopřát luxusní masáž.

Čtěte dále:

Přečtěte si také o nejkurióznějších hotelech, o destinacích pro sportovce nebo o nejošklivějších zvířatech světa. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán