Hlavní obsah
 

V Los Angeles zatnuli tipec shromažďování. Park na populární pláži zasypali pískem

Způsobů, jak zabránit shromažďování, je jistě mnoho. V Los Angeles na to šly úřady poněkud neotřele. Například skate park na populární pláži Venice Beach nechaly zasypat pískem, aby tak komukoli znemožnili jeho návštěvu, uvedl server Daily Telegraph.

 
V Los Angeles zatnuli tipec shromažďování. Park na populární pláži zasypali pískem

Venice Beach je normálně velmi vyhledávanou pobřežní oblastí, kde se místní i turisté rekreují nebo sportují. V době pandemie je však shromažďování nežádoucí, aby se zabránilo rozšiřování nákazy, pláže jsou proto uzavřené. Podle místních obyvatel to ovšem mnohé lidi neodradilo a dále se ve skupinkách shlukovali, aniž by dodržovali bezpečný odstup.

Úřadům tak došla trpělivost a rozhodly se zasáhnout poněkud razantněji. Minulý pátek nechaly proto populární park zasypat pískem, aby do něj hned tak někdo nevkročil. Obdobný krok učinily orgány také v dalším kalifornském městečku San Clemente, které leží nedaleko Los Angeles.

Nejen v USA se snaží vypořádat s neukázněnými turisty, kteří porušují zákaz shromažďování. Před nedávnem museli zasahovat britští policisté z městečka Buxton, kteří do tamního zatopeného lomu, známého svou tyrkysovou vodou, vylili černou barvu, aby výletníky od návštěv odradili. U veřejnosti tím však vyvolali smíšené reakce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků