Hlavní obsah
V pátek a o víkendu hrozí na německých a rakouských dálnicích velké zdržení v kolonách. Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

U sousedů vypukne letní stěhování národů, na dálnicích čeká řidiče peklo

Ty, kteří vyrážejí na dovolenou tento víkend a pojedou přes Rakousko nebo Německo, čeká peklo v podobě nekonečných kolon, varují autokluby ADAC a ÖAMTC. Hustý provoz na dopravních tepnách způsobí začátek letních prázdnin v německých spolkových zemích Bavorsko a Bádensko-Württembersko, dopravu dále zesílí řidiči z Nizozemska a ze Skandinávie, kde se naopak letní prázdniny blíží ke konci, varují autokluby ADAC a ÖAMTC.

V pátek a o víkendu hrozí na německých a rakouských dálnicích velké zdržení v kolonách. Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
U sousedů vypukne letní stěhování národů, na dálnicích čeká řidiče peklo

„Doporučení pro ty, kteří chtějí o nadcházejícím víkendu někam jet: Zůstaňte doma, pokud nemusíte nutně vyrazit na dovolenou," uvedl největší německý autoklub ADAC. Od pátečních 14:00 se podle autoklubu dá očekávat na většině německých dálnic velmi hustý provoz, který vydrží až do nedělního večera.

Českým řidičům by mohly cestu zkomplikovat zácpy na dálnici A9 spojující Berlín s Mnichovem, na dálnici A6 od českých hranic přes Norimberk do Mannheimu, na dálnici A3 z Pasova přes Norimberk do Frankfurtu nad Mohanem nebo na dálnici A4 z Drážďan do Erfurtu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Hustý provoz však bude i na dálničním obchvatu Mnichova a na hlavních tazích z bavorské metropole do Rakouska a k Bodamskému jezeru nebo na dálnicích ve směru k Severnímu a Baltskému moři.

Zdržení i v Rakousku

Kolony se očekávají také na rakouských dálnicích, a to především ve směru na jih, upozorňuje rakouský autoklub ÖAMTC. Motoristé se musí připravit na zácpy na dálničním uzlu u Salcburku i na navazujících dálnicích podél Innu na západ a přes Tauernské Alpy na jih.

Kolony se budou podle ÖAMTC tvořit také před dálničním tunelem z Villachu do Slovinska nebo na dálnici přes Brennerský průsmyk do Itálie.

Anketa
Plánujete jet o víkendu přes Německo či Rakousko na dovolenou?
Ano
23 %
Ne
77 %
Celkem hlasovalo 1984 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků