Hlavní obsah
Přípravy na trhy na Staroměstském náměstí, které začnou tuto sobotu, jsou v plném proudu, ale ozdobena je zatím jen velikonoční bříza. Foto: Stáňa Seďová, Právo

Pražské velikonoční trhy - řemesla, gurmánské zážitky i vajíčková bitva

Od soboty 9. dubna do 1. máje zaplní Staroměstské a Václavské náměstí tradiční Velikonoční trhy s ozdobenou břízou, 150 stánky, řemeslnými dílnami, živými zvířátky a 3D plyšovými kuřátky.

Přípravy na trhy na Staroměstském náměstí, které začnou tuto sobotu, jsou v plném proudu, ale ozdobena je zatím jen velikonoční bříza. Foto: Stáňa Seďová, Právo
Pražské velikonoční trhy - řemesla, gurmánské zážitky i vajíčková bitva

Na letošní Velikonoce se pořádně načekáme, ale náladu jarních svátku mohou návštěvníci metropole nasávat už tento víkend na tradičních Velikonočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí.

„Později byly Velikonoce od roku 1900 pouze 26. dubna v roce 1943 a 27. dubna roku 1981. Třetí nejpozději slavené svátky za více jak sto let chceme oslavit o to více, když na ně lidé museli tak dlouho čekat. Budou ve znamení tradičních řemesel, folklóru a letos i více gurmánské,“ řekla Právu Hana Tietze ze společnosti Taiko, která trhy pořádá.

Kulinářskou novinkou bude hned vedle oblíbené dětské dílničky i stánek Pražské informační služby, kde se budou prodávat pokrmy, které soutěží o nej staropražský recept v anketě Jak chutná Praha.

Za padesát až sto korun tu návštěvníci budou moci ochutnat i sto let staré skvosty připravené špičkovými šéfkuchaři.

Světoví muzikanti i vajíčková bitva

Trhy se ani letos neobejdou bez prodejních stánků, kterých bude 90 na Staroměstském náměstí a 60 na Václavském. Kromě kovářů budou letos k vidění při práci i tkalci, řezbáři a samozřejmě malířky velikonočních kraslic.

Bohatý lidový hudební program bude obohacen i o vystoupení světových muzikantů z Irska, Japonska, USA a Skandinávie. Svůj den tu bude mít i Pelhřimovské muzeum rekordů a kuriozit.

Hosté trhů se pokusí 20. dubna překonat rekord v počtu namalovaných velikonočních obličejů a pro páry je připravena nefalšovaná vajíčková bitva.

Zpestřit program se pořadatelé rozhodli v sobotu 16. dubna také mistrovstvím České republiky v otevírání ústřic, které si pak návštěvníci mohou zkonzumovat. Děti se mohou těšit na dílničky, které budou otevřeny každý den do 18 hodin, mini zoo a letošní novinku 3D plyšová kuřátka. Z obou náměstí se mají stát jarní parky s ovocnými stromy, květinami, jarní výzdobou a stánky pomalovanými bílými a růžovými kvítky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků