Hlavní obsah
Přístav na ostrově Kos je romantický nejen večer. Foto: CK Blue Style

Ostrov Kos - pravé Řecko se vším všudy

Jaký ostrov si vybrat při návštěvě Řecka? V této otázce se milovníci hlučných party a naopak zatvrzelí romantici hledající soukromí určitě neshodnou. Řekové jsou milí, přátelští, usměvaví, vlídní lidé a jejich země je vyhlášená skvělou kuchyní. Ostrov Kos nacházející se v jihovýchodní části Egejského moře ještě není naplno zasažen masovou turistikou, a tak si zde přijde na své spíše druhá skupina turistů.

Přístav na ostrově Kos je romantický nejen večer. Foto: CK Blue Style
Ostrov Kos - pravé Řecko se vším všudy

Řecký ostrov Kos je rodným místem otce světové medicíny Hippokrata, který se na ostrově narodil okolo roku 460 před naším letopočtem. Založil zde také vyhlášenou zdravotnickou školu. Ostrov byl vyhlášený svou bohatou vegetací a na zdraví blahodárným klimatem už za dob Římanů, kteří si jej velmi považovali.

Čerstvého řeckého salátu si v Řecku užijete více než dost.

Foto: CK Blue Style

Na to, abyste stihli navštívit a prohlédnout si všechny krásy Kosu, je týden kapku krátký. Několik zajímavostí však jistě stojí za vypíchnutí. Pokud znáte italský ostrov Ischia vyhlášený svými termálními prameny, Kos je takovou jeho řeckou obdobou. Ty zdejší jsou obzvláště vhodné pro ty, kteří mají kožní problémy nebo potíže s pohybovým ústrojím. A ty zdravé snad naláká ke koupání neobvyklý pramen vyvěrající v moři, který tvoří termální „jezírko“. Hledejte jej severně od města Kos.

Krásný světlý písek a průzračné moře láká na Kos každým rokem mnoho turistů.

Foto: CK Blue Style

Na ostrově se navíc nachází druhý nejznámější spící sopečný ostrov Nissyros s hlavním městem Mandraki, který se nachází jižně od Kosu. Přezdívá se mu malé Santorini, což dává jasně najevo, který ostrov je v Řecku v tomto ohledu nejznámější.

Kos: Malý Amsterdam

"Málokdo ví, že se ostrovu Kos přezdívá „malý Amsterdam“. Svoji přezdívku si vysloužil díky nejvyššímu počtu jízdních kol na 100 obyvatel, a proto se obyvatelé ostrova rozhodli vybudovat velmi kvalitní infrastrukturu cyklostezek. Už jen z tohoto důvodu stojí určitě za to půjčit si kolo a podniknout výlet po ostrově," podělila se s Novinkami o zajímavost ředitelka CK Blue Style Lenka Berberi.

Milovníci bazénů pozor: Jeden z největších bazénů na Kosu se ukrývá v hotelu Kipriotis Village.

Foto: CK Blue Style

Zajímavostí jistě je, že během jedné dovolené můžete navštívit dvě země a dva kontinenty. Za necelou hodinku cesty lodí z přístavu ve městě Kos se dostanete na turecký poloostrov Bodrum, kde můžete navštívit jeden ze sedmi divů světa - Mauzoleum v Helikarnasu.

A pokud zůstanete jen na řeckém území, jistě si trochu zamlsejte a dopřejte si po pořádné míse řeckého salátu také tymiánový med - k dostání je doopravdy na každém rohu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků