Hlavní obsah
Nový Zéland. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Na Novém Zélandu otevřou nejdelší nudistickou pláž světa

Kdo v zimě zamíří na pláže Nového Zélandu, může se těšit na světovou raritu. Mezi městy Paekakariki a Otaki se totiž bude rozkládat nejdelší nudistická pláž světa. Neuvěřitelných pětačtyřicet kilometrů pobřeží budou moci obývat naháči z celého světa. Úředníci pobřežního správního obvodu Kapiti Coast se pro vytvoření nejdelší takové pláže vyslovili pozitivně.

Nový Zéland. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Na Novém Zélandu otevřou nejdelší nudistickou pláž světa

Novozélandští milovníci nahoty přivítali jejich rozhodnutí s nadšením. Tvrdí navíc, že je to dobré nejen pro region, ale těžit by z tohoto unikátu mohl celý Nový Zéland. Obří pláž se stane významným turistickým lákadlem.

Odpůrců nudistické pláže ubývá

Pravidelně na pobřeží Kapiti Coast míří dvě stovky tamních nudistů. Podle zastupitele Petera Ellise je na zřízení pláže nejvyšší čas, odpůrců nápadu totiž významně ubývá.

„Myslím, že tady bylo vždy jasně vymezeno, že pláže jsou místem pro rodiny, místem pro děti. Jsou to místa, kde se zakrýváte a oblékáte decentně, a to je dobrá mez zvyklostí, kterou nedovolíme změnit,“ tvrdí jeden z odpůrců nápadu Bob McCoskrie ze sdružení Family First (Na prvním místě rodina).

Pokud se veřejnost ve své většině nepostaví do 24. října letošního roku proti návrhu, bude pláž v celé délce pětačtyřiceti kilometrů změněna z veřejné na nudistickou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků