Hlavní obsah

Japonec si vybral jako parťačky na cestování dvě kočky

Nezvyklé společnice na cesty si zvolil Japonec Daisuke Nagasawa. Kamkoli totiž vyrazí na výlet, následují ho jeho dvě kočky Daikichi a Fuku-chan. Navštívil s nimi už 47 japonských prefektur a množství známých památek, napsal server Daily Mail. Do zahraničí se s nimi ale zatím nechystá.

Japonec si vybral jako parťačky na cestování dvě kočky

Nagasawa, který je ředitelem nejmenované technické společnosti, začal se svými dvěma mazlíčky cestovat už před sedmi lety. Pozornost na sebe připoutal ale teprve loni, když se jeho příběh objevil v japonských médiích. Popravdě to jsou ale kočky Daikichi a Fuku-chan, které se díky množství snímků z cest staly jakýmisi celebritami — v Japonsku vznikl kolem chlupatých zvířat v podstatě kult.

Kočky nevynechají už žádnou cestu, kterou jejich majitel podnikne.

Foto: Profimedia.cz

Potřeba cestovat se svými mazlíčky při tom vznikla docela náhodou. Daikichi, která byla původně toulavou kočkou, byla totiž v době nepřítomnosti svého pána vždy naštvaná.

Kdykoli Nagasawa odjel na pracovní cesty, stěžovali si lidé na hlídání mazlíčků, že je Daikichi agresivní a nezvladatelná. Japonec se proto rozhodl začít brát obě kočky s sebou a udělal z nich opravdu nedílnou součást svého soukromého i pracovního života.

Neobvyklá trojice už zdolala hory, ale navštívila i pláže.

Foto: Profimedia.cz

„Začali jsme společně cestovat už někdy před sedmi lety, ale teprve v květnu 2017 se mým kočkám dostalo zasloužené popularity, protože o nás napsalo několik serverů. Společně jsme navštívili už asi tisícovku regionů ve 47 japonských prefekturách,“ uvedl Nagasawa s tím, že byli například u hory Fudži, ale povalovali se i na plážích. Japonec nezapomíná své dva mazlíčky všude fotit a díky Instagramu se jim stará o nehynoucí slávu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků