Ráno vyrážíme před devátou hodinou, všichni nakládají svá zavazadla připravená na odpolední odlet domů. Petr, náš průvodce, ještě jednou kontroluje, zda máme u sebe pasy a zda nemáme u sebe „potenciálně nebezpečné předměty“, které nesmějí cestovat s námi v kabině. Vše je v pořádku, vyrážíme.

Ranní pohled z okna našeho hotelu

Ranní pohled z okna našeho hotelu

FOTO: Archiv

Kvůli bezpečnosti zavazadel parkuje Petr v centru na hlídaném parkovišti a společně vyrážíme na projížďku slavnou pozemní lanovkou.

Parkujeme přímo u Pieru 39 na Fisherman´s Wharfu

Parkujeme přímo u Pieru 39 na Fisherman´s Wharfu

FOTO: Michal Kužel America Tours

Petr kupuje pro všechny jízdenku, pak nasedáme či se zavěšujeme na tyče na venkovní plošinu. Všichni sledujeme počínání vousatého brzdaře, a už se dáváme do pohybu. Cestu na kopec si užíváme a vysedáme na známém místě nad Lombard Street.

Pozemní lanovka - cable car je velkou atrakcí San Francisca

Pozemní lanovka - cable car je velkou atrakcí San Francisca

FOTO: Michal Kužel America Tours

Odtud se dají pořídit jedinečné fotky Lombard, z druhé strany přijíždějící lanovky s ostrovem Alcatraz v pozadí. Pokračujeme další lanovkou až na konečnou, kde pomáháme brzdaři na točně lanovku otočit.

Pozemní lanovka - cable car je velkou atrakcí San Francisca

Pozemní lanovka - cable car je velkou atrakcí San Francisca

FOTO: Michal Kužel America Tours

Procházíme čtvrtí Embarcadero a zahneme do Čínské čtvrti. Blíží se poledne, Petr nabízí k vyzkoušení čínskou restauraci.

Alamo Square

Alamo Square

FOTO: Jaroslav Stehlík

Volba je jasná, čínská kachna na medu! Výborným obědem se loučíme s Čínskou čtvrtí.

Pekingská kachna na medu

Pekingská kachna na medu

FOTO: Archiv

Cesta  k našemu vanu vede přes Union Square na nedalekou Market Street.

Video

Golden Gate

Protože stále máme nějaký čas v zásobě, Petr nás na letiště veze velkou oklikou přes Presidio a Golden Gate Park, ještě jednou zastavujeme také na vyhlídce Twin Peaks. Město odtud vypadá v časně odpoledním slunci úplně jinak než včera.

Pohled na San Francisco z Twin Peaks

Pohled na San Francisco z Twin Peaks

FOTO: Archiv

Na letiště přijíždíme před třetí hodinou odpolední, právě tak na odbavení našeho letu British Airways do Londýna. Zájezd uběhl jako voda, nechce se nám věřit, že je konec. Všichni ale věříme, že tu nejsme naposledy. Kousek téhle země v nás zůstává a bude nás vždycky táhnout zpět. Když to nevyjde napřesrok, proč ne za dva roky? Loučíme se s Petrem, který se o nás staral „jako o vlastní“. Ten kluk opravdu umí, cestovka na něj může být hrdá. A samozřejmě i naopak.

Interiér letadla British Airways

Naše sedadla v Boeningu 747-400 British Airways

FOTO: Archiv

Odbavení k letu proběhlo jako po másle a my procházíme bezpečnostní kontrolou. Naše letadlo jsme viděli přistávat, když jsme se blížili k letišti.

Letadlo British Airways Boeing 747 odlétá

Naše letadlo Boeing 747 startuje k letu do Evropy

FOTO: Archiv

Sbohem, Ameriko, a brzy zase na shledanou!!!

Autor: Michal Kužel - America Tours