Lidé, kteří se chtějí zapojit, si jednoduše stáhnou mobilní aplikaci, která jim pak umožní cestovat po městě třeba na zapůjčeném bicyklu. Počítá se i chůze nebo hromadná doprava. Ve městě se tímto způsobem snaží omezit jízdu autem a smýšlet o přepravě trochu ekologičtěji. V podnicích, které jsou součástí iniciativy, si pak lidé díky nasbíraným bodům mohou zajít pro odměny v podobě piva nebo pravého italského gelata.

Body se sbírají za počet cest, nikoli za vzdálenost, nezáleží tudíž na tom, zda na kole ujedete kilometr, nebo deset. Aby se však systém nedal zneužít, sbírá aplikace údaje pomocí GPS a na základě vybraného dopravního prostředku. Uživateli poté i sdělí, kolik oxidu uhličitého taková cesta vyprodukovala.

S myšlenkou přišel v roce 2017 plánovač pro městský rozvoj Marco Amdori. V letošním roce aplikace napočítala, že lidé v rámci udržitelné přepravy ujeli či ušli celkem 3,7 milionu kilometrů. Ačkoli iniciativa míří především na místní, není nic proti ničemu, aby se při svojí návštěvě účastnili i turisté.