Jedna tarantule vás vyjde obvykle na dolar, maximálně dva. V turistických místech můžete ale zaplatit i více. Některé restaurace nabízejí i pokrmy z brouků či mravenců. Na světě každopádně není mnoho míst, kde si můžete udělat selfie, jak se zakusujete do tarantule.

První sousto bývá to nejtěžší...

První sousto bývá to nejtěžší...

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

A právě na základě tohoto faktu vznikla v roce 2014 restaurace Bugs Café ve městě Siem Reap, které je výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí na vlastní oči spatřit fascinující khmerskou architekturu chrámového komplexu v Angkoru. Ten ročně navštíví přes milión turistů z celého světa. A toho si je majitel restaurace Davy Blouzard evidentně velmi dobře vědom.

Bugs Café je jedním z těch nejzvláštnějších podniků, které můžete v Siem Reapu navštívit. Trumfne jej asi jen restaurace Pyongyang vlastněná severokorejskou vládou, kde se vám vyjma docela ucházejících, avšak předražených korejských pokrmů dostane i bizarních hudebních a tanečních vystoupení pohledných severokorejských dívek. Takový kabaret sponzorující severokorejský režim. Bource morušové či škorpióny vám tam ale nenaservírují.

Když vás přestane bavit amok

Sedm dní v týdnu se v Bugs Café servírují od páté hodiny odpoledne pokrmy, které mohou někomu připadat bez nadsázky odporné. Osmahlí bourci morušoví jsou však paradoxně jednou z nejchutnějších věcí, které jsem v Kambodži ochutnal. A to tam špatně nevaří. Národní pokrm amok, který je vlastně nasládlou omáčkou z kokosového mléka se směsí koření, se servíruje obvykle s rýží a masem - většinou rybou či kuřetem. Je levný, chutný a zasytí. Když se ho však na ulicích přejíte, začnete se dívat i po jiných alternativách.

Detailnější pohled prozradí mnoho zajímavých specialit. V levém horním rohu vidíte různé brouky a larvy, dole pak škorpióna. Na špízu je mimo různých zástupců hmyzí říše i tarantule, která je uprostřed dole i smažená. Jarní rolky obsahují mleté mravence.

Detailnější pohled prozradí mnoho zajímavých specialit. V levém horním rohu vidíte různé brouky, dole pak škorpióna a vedle něj bource morušové. Na špízu je mimo různých zástupců hmyzí říše i tarantule, která je uprostřed dole i smažená. Jarní rolky obsahují mleté mravence.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Hmyz jsem chtěl vyzkoušet už delší dobu. Doposud jsem ochutnal maximálně sušeného červa v rámci nějakého večírku, ale nikdy ne komplexní pokrm založený na hmyzu. Moderní vzezření podniku mi dodalo na kuráži, která mi u některých pouličních podniků jednoduše trochu chyběla, a já si začal objednávat od všeho něco.

Na talíři se mi tak objevila třeba smažená tarantule, škorpión, bourci morušoví, vodní brouci, různý drobný hmyz a jarní rolky plněné mravenci. K tomu všemu byly nejrůznější omáčky, od sladkých po pikantní, které jednotlivé hmyzí pochoutky poměrně vhodně doplňovaly.

Objednávejte střídmě, hmyz je sytý

Velkou chybu jsem udělal hned na začátku. Poté, co jsem si poskládal výše zmíněnou degustační večeři, objednal jsem si ještě hmyzí hamburger. Hladový jak medvěd po zimním spánku jsem po dnu focení chrámů v Angkoru jednoduše nevěřil, že mě pár kusů hmyzu, jeden pavoukovec a jeden škorpión mohou dostatečně nasytit.

Hamburger jako každý jiný? I kdepak. Hovězí maso nahrazuje hmyz.

Hamburger jako každý jiný? I kdepak. Hovězí maso nahrazuje hmyz.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Burger, který si v Bugs Café můžete objednat, vypadá tradičně. Pouze masová složka je místo mleté krávy placička z rozemletého hmyzu. Skutečností je, že je tato masová varianta šetrnější k přírodě. Ale chápu, na svíčkovou se šesti nemá nic. Hmyz je nicméně sytý dost podobně, to si pamatujte.

Bourec morušový byl ze všeho nejchutnější. Šťavnatý, masitý a ani tvarem nebyl nikterak odporný. Trochu horší už to bylo u vodních brouků, kteří ač orestovaní docela křupali a člověk nedokázal ignorovat poměrně odpudivé nožičky. Rozemletí mravenci v závitcích byli naopak velmi chutní - pikantní chuť a jemná struktura závitků byla parádní. Těžko byste poznali, co vlastně jíte, pokud se nepodíváte detailně.

Na první pohled vypadají pokrmy ve hmyzí restauraci zcela běžně.

Na první pohled vypadají pokrmy ve hmyzí restauraci zcela běžně. Ale zdání klame...

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Škorpión zbavený své nebezpečné zbraně mě nenadchl. Ohlodal jsem jednotlivé části, ale nepřiměl jsem se ho dojíst celého, protože mi jednoduše nechutnal. Pak přišel čas na tamější ikonu - tarantuli.

Překonejte odpor

Jak taková tarantule chutná? Není to tak hrozné, jak byste si mohli myslet. Základní je překonat prvotní odpor. Začněte nožičkami. Ty jsou u smažené tarantule křupavé a mají jemnou chuť. Tělo má už chuť výraznější a část může být i trochu nahořklá kvůli vnitřním orgánům. To už každý nedá. Přinejmenším nožičky vás ale určitě příjemně překvapí a za zkoušku stojí. Týdně tu dobrodružným strávníkům prodají na 150 tarantulí od místních lovců pavouků a pěstitelů rýže.

Nikdo neříká, že byste měli jíst hmyz každý večer během svého pobytu v Kambodži, ale zkusit aspoň jednou něco takového ochutnat je zážitek, který si budete pamatovat podobně dobře jako moment, kdy poprvé spatříte za východu slunce legendární Angkor Wat...