Zálibu v malování těl našla Australanka už někdy před šesti lety a od té doby cestuje po světě, oslovuje lidi a jejich tělo využívá jako plátno. Jelikož Fayaová miluje přírodu, nechává modely a modelky splynout právě s ní, ať už v přeneseném slova smyslu, nebo i v tom doslovném.

Kromě umělkyně se považuje také za léčitelku a svým způsobem pomáhá lidem najít spojení se zemí. Na jejich fotografiích je například líbající se pár, co splývá se stromy v pozadí, nebo pár, který dokonale mizí v moři.

Někdo jsou lidé na první pohled téměř neviditelní.

Na první pohled téměř neviditelní

FOTO: Profimedia.cz

Na místě Australanka nikdy nezůstává dlouho. Ačkoli za svou základnu považuje právě rodnou zemi, v pohybu je už od svých 18 let. „Fotila jsem a malovala zhruba v sedmi zemích, ale v budoucnu jich rozhodně přibude. Jen letos jsem dostala pozvání do Brazílie, Zambie, USA či na Nový Zéland,“ řekla Fayaová pro portál Daily Mail.

Figuranti bývají většinou úplně nazí.

Figuranti bývají většinou úplně nazí.

FOTO: Profimedia.cz

Takto výsledná fotografie vzniká.

Takto výsledná fotografie vzniká.

FOTO: Profimedia.cz

Podle umělkyně lidé tento druh umění vyhledávají, protože jim to do jisté míry pomáhá najít sama sebe, spojit se s přírodou. „Mají k tomu mnoho důvodů - tráví spoustu času v budovách, městech, tak chtějí uzdravit svá těla. Já osobně jsem raději za celý proces tvoření než za výsledek. Je to pro mne určitý druh léčby skrze zranitelnost, důvěru a krásu okolí,“ dodává.