Takřka v „zemi nikoho“ stojí maličký bar Oasis Roadhouse v Queenslandu. Bar, který hostům podle agentury Reuters nabízí prostor o velikosti 1,2 metru čtverečního, usiluje o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Tam je zatím zapsán jako rekordman německý podnik Blomberger Saustall s rozlohou 5,19 metru čtverečního.

V okruhu zhruba 10 kilometrů kolem australského baru žije pouze 12 lidí. Nejčastějšími hosty skromného podniku jsou nejen zdejší farmáři a horníci, ale také řidiči kamiónů. Na příštích 260 kilometrů je právě v místě baru totiž poslední čerpací stanice. Nezřídka do baru zavítají také turisté, kteří se o něm dočetli v médiích či na internetu.

Původem irská barmanka Stacy si práci v tomto maličkém baru pochvaluje. Agentuře Reuters se svěřila, že jí toto místo připadá zajímavější než třeba větší bar v Dublinu. Poznává prý mnoho zajímavých lidí, kteří jen projíždějí kolem. A v baru prý vždy vládne přátelská atmosféra.

Velikost tohoto unikátního baru nevzešla z touhy vytvořit rekord, ale z potřeby ušetřit peníze. V roce 1980 se původní majitelé poohlíželi po prostoru, kde by mohli otevřít bar – čím menší, tím úspornější. Nakonec se jim podařilo založit maličký bar, který nabízí velké pivo a nemalou dávku pohostinnosti.