Je to smutný pohled, který dost dobře ani nemůže interpretovat to, jak se v zábavním parku Joyland lidé bavili po desítky let. Když se počátkem 70. let bratři Ottawayové rozhodli rodinný podnik prodat, prodali jej Stanleymu a Margaret Nelsonovým, kteří poháněli zábavní park svým nadšením po více než tři desítky let.

Stanley, který zemřel před čtyřmi lety, byl mozkem celého parku a spolu se svou ženou navrhl a nechal sestrojit většinu atrakcí, které sem přiváděly návštěvníky ze širokého okolí. Jenže ani velké nadšení nestačilo k tomu, aby zvládli zábavní park ochránit od krachu v roce 2004, kdy se dostali do ekonomických potíží.

Definitivní konec

V roce 2006 si ještě park pronajala jedna firma ze Seattlu ve snaze obnovit jeho část a znovu jej otevřít, nicméně nakonec jej pro další sezónu vůbec neotevřela. Od roku 2006 tedy slavný zábavní park už jen chátrá. A mohou za to ze značné části i vandalové a zloději. Většina budov je pomalována nejrůznějšími graffiti a známá značka z vrcholku horské dráhy byla odcizena.

„Člověk aby se tam po večerech bál. Když se vítr prohání mezi tím, co z atrakcí zbylo, jde z toho mráz po zádech. Z jednoho z nejzábavnějších míst USA se stalo jedno z nejstrašlivějších,” tvrdí na cestovatelském fóru Lonely Planet jeden z místních.

V roce 2012 poškodil park požár, přičemž policie došla k závěru, že šlo nejspíše o žhářství. Viník však nebyl dohledán. Jasným znamením, že se park sune do chřtánu zapomnění, se všem dostalo v červnu 2014, kdy bylo odstraněno hlavní logo zábavního parku z parkoviště. To bude zrenovováno a pravděpodobně někde v Kansasu vystaveno.