Opěry pro promítací plátno jsou rozbité a budova, kde byl schovaný generátor i projektor, se pomalu rozpadá. Toto 14 let staré a beznadějně opuštěné kino se vydal prozkoumat estonský fotograf Kaupo Kikkas, když se při cestách po Egyptě o jeho existenci dozvěděl.

„Říkají mu tady Kino na konci světa," prohlásil. „Když jsem tam byl, měl jsem neuvěřitelně silný pocit samoty, a to ve víc než jednom ohledu," citoval jej zpravodajský server news.com.au.

Více než 100 sedadel postupně obrušuje písek.

Více než 100 sedadel postupně obrušuje písek.

FOTO: Kaupo Kikkas, Profimedia.cz

Říká se, že kino v roce 2000 postavil neznámý Francouz, který materiál a vybavení nakoupil v Káhiře. Vybral pro něj místo vzdálené asi 20 kilometrů od nejbližšího města — Šarm aš-Šajchu. „Nakoupil originální staré sedačky a promítací zařízení, než se vrátil na Sinaj, aby postavil své pouštní kino," řekl Kaupo.

Kino uprostřed ničeho

Kino uprostřed ničeho

FOTO: Kaupo Kikkas, Profimedia.cz

„Ale v den premiéry se všechno začalo kazit. Místní úřady z existence kina ani z Francouzova entuziasmu nijak nadšené nebyly. Někdo sabotoval generátor, než se vůbec začalo promítat, a kino bylo uzavřeno," dopověděl Kaupo. Zda se kino někdy dočká své premiéry, je ve hvězdách.