Když si člověk představí slova doprava a New York v jedné větě, pravděpodobně se mu před očima objeví obrázek nekonečných kolon žlutých taxíků a netrpělivé troubení. Jen málokdo si představí kolo. Příznivcem tohoto dopravního prostředku je například Tim Sklyarov, který při jízdě nafotil sérii snímků, jež ukazují méně známou tvář New Yorku.

Právě bicykl si vypůjčuje i řada turistů, aby se po Velkém jablku mohli projet nezávisle na městské dopravě a aby si město prohlédli podstatně rychleji než pěšky. Sem tam se ostřílenější cyklisté motají mezi auty, jinak se ale lze držet desítek kilometrů vyznačených pruhů a stezek.

Kousek newyorské přírody v podobě parků poskytuje cyklistům skvělé odreagování od shonu.

Kousek newyorské přírody v podobě parků poskytuje cyklistům skvělé odreagování od shonu.

FOTO: Tim Sklyarov, Profimedia.cz

Na kole je možné vyrazit do nitra Central Parku nebo třeba na cyklostezku Hudson River Greenway, která (jak sám název napovídá) vede také podél zeleně. Příjemnou projížďkou může být i trasa po East River Bikeway nebo Highbridge Parku.

Do víru automobilového provozu si mnoho turistů nejspíš netroufne, místní jsou ale drzejší.

Do víru automobilového provozu si mnoho turistů nejspíš netroufne, místní jsou ale drzejší.

FOTO: Tim Sklyarov, Profimedia.cz

Podporou cyklistiky se New York snaží kromě jiného trochu zlepšit úroveň životního prostředí. Mnoho lidí už vyměnilo při každodenních cestách do práce metro, autobusy i taxíky za jízdní kolo a helmu.