Mořský život, jak se nazývá jedna z chloub obchodního centra Mall of America v minnesotském Bloomingtonu, je domovem více než deseti tisíc vodních živočichů. Kromě žraloků, želv a medúz tady návštěvníci pozorují třeba i mořské koníky. Děti jsou fascinovány a alespoň přes sklo se vodního světa dotýkají.

Nutno podotknout, že Mořský život není volně přístupný. Vstupné pro děti od tří do 12 let stojí 15,99 dolaru (asi 300 korun), dospělácké 20,99 dolaru (okolo 400 korun).

Co vyzkoušet dřív

Ten, kdo hledá divočejší zábavu, je v Mall of America také na správném místě. Zábavní park Nickelodeon Universe, vybudovaný v útrobách obchodního centra, nabízí okolo třiceti atrakcí. Některé připomínají pouť či cirkus.

Od dětí, přes teenagery až po dospělé — spektrum zábavy je v parku dostatečně široké pro různé věkové kategorie. Celodenní vstupenka na neomezený počet jízd vychází na 30,99 dolaru.

Malá část zábavního parku Nickelodeon Universe minnesotského obchodního centra.

Malá část zábavního parku Nickelodeon Universe minnesotského obchodního centra

FOTO: Profimedia.cz

Za cenu v přepočtu téměř 600 korun tady pak můžete do sytosti jezdit na kolotoči, a to klasickém i řetízkovém, několika horských drahách i na velkém ruském kole. Dále si máte možnost vyzkoušet minigolf nebo navštívit lanové centrum.

Po poctivém sportovním výkonu a vyčerpávajícím výdeji energie se návštěvníci často chodí posilnit do jedné z desítek místních restaurací. Mall of America je zkrátka tak trochu samostatný svět plný rozptýlení.