Obrovský Yellowstonský park se s rozlohou okolo devíti tisíc čtverečních kilometrů rozkládá na části území států Wyoming, Montana a Idaho. Hlavní turistickou sezónou je tu období od poloviny června do půlky září, oficiální sezóna ale začíná květnem a končí posledním dnem října. V zimních měsících je tu příroda sice nevyzpytatelnější, ale zároveň lákavě jiná než v ostatních ročních obdobích.

Všudypřítomné sytě zelené lesy zkrotnou a břehy řeky Yellowstone, proslulé žluto-zelenou vodou, také obalí a schová sněhová pokrývka. Život tady trochu utichne, o to blíže je tu pak turista přírodě a rozjímání. Navíc propojením divoké krajiny hor, skal, gejzírů a vodopádů s krotkou tváří zimy vzniká kontrast a zároveň harmonie. Dvě podoby Yellowstonského parku se tak propojují v jednu.

Jindy výrazné tmavě zelené lesy zneutralizuje sníh tak, že splývají se zbytkem krajiny.

Jindy výrazné tmavě zelené lesy zneutralizuje sníh tak, že splývají se zbytkem krajiny.

FOTO: Profimedia.cz

Ať už sem ale turisté vyrazí v kteroukoliv roční dobu, měli by se držet vyznačených stezek. Kromě prakticky neškodných ovcí na horských loukách a ryb v říčkách tu totiž nepozornému zvědavci může nezřídka kdy vstoupit do cesty medvěd nebo puma. V takové situaci se pak odpočinková dovolená mění v adrenalinový zážitek.

Veškeré informace o bezpečnosti v parku i o výletních možnostech nabízejí všechna místní turistická centra. S důkladnou přípravou je tedy pohyb v Yellowstonském parku opravdu „jen“ jedinečným zážitkem.