Pokud se budete na hotel dívat z dálky, asi si vzpomenete na konečnou scénu z povedené gangsterky Loupež po italsku z roku 1969, kde skupina zlodějů uvízne na skalním převisu ve starém autobusu i s tunou zlatých cihel. Vítr, váha lupu i lidí tak balancuje nad alpskou propastí. Film končí nezapomenutelnou hláškou Michaela Caina: "Počkejte, mám nápad."

Video

Loupež po italsku

Zdroj: Youtube.com

Pokud někdo nenatočí druhý díl, už se pravděpodobně nikdy nedozvíme, jaký nápad to byl. Že by nový hotel?

Designéři hotelu jsou fanoušky tohoto filmu a pravděpodobně se jím i nechali inspirovat, uvádí server Daily Mail. Impozantní hotelovou kabinu na místo dopravil vrtulník. Nachází se ve 2835 metrech na italské straně nejvyšší hory Alp - Mont Blanku.

Zřítí se? Nezřítí

FOTO: fotobanka Profimedia

Návštěvníci si tak ve stylové prostorné kabince vyzkouší nezapomenutelný zážitek. V hotelových pokojích vybavených klimatizací budou nejčastěji přespávat horolezci.

Uvnitř najdete 12 postelí, obývací pokoj, kuchyň a toaletu. Vše je zařízeno s citem pro ekologii, a tak není divu, že energii získává ze solárních panelů na střeše.

Zakázku na moderní kabinu si podal Italský alpský klub a vyšla je na 214 000 liber (6 420 000 korun). V současnosti je otevřena pro horolezce.

Okna s panoramatickým výhledem na bílé alpské vrcholky potěší každého.

FOTO: fotobanka Profimedia

Interiér je zařízen útulně až hřejivě. Příjemný dřevěný nábytek byl navržen s důrazem na tradiční alpský styl. Uvnitř se pak cítíte jako v bavlnce.

Celá konstrukce byla vytvořena tak, aby odolala extrémní zátěži. A to nejen na horách, ale i pro převoz vrtulníkem. Zajímavostí je, že až doslouží, bude přepravena vrtulníkem pryč a nezbude po ní žádný odpad. Jakoby tu ani nikdy nebyla.

Celá konstrukce byla vytvořena tak, aby odolala extrémní zátěži. A to nejen na horách, ale i při převozu vrtulníkem.

FOTO: fotobanka Profimedia

"V rámci projektu jsme se během několika let snažili skloubit předmět bydlení a silný vliv hor a horolezectví vůbec. Museli jsme vytvořit něco, co bude v tak vysoké nadmořské výšce odolné a vydrží alespoň několik desítek let," řekl pro Daily Mail mluvčí projektu Leap.

Vizualizace modelu

FOTO: fotobanka Profimedia

Troufnete si?

FOTO: fotobanka Profimedia