Možná i vy znáte ten pocit, když jste v zahraničí na dovolené. Pohráváte si s myšlenkou, jestli ochutnat nějaký tradiční, pro nás až trochu exotický pokrm. Jsou však chvíle, kdy si to pravděpodobně dobře rozmyslíte. Zvláště v mimoevropských dálavách. Podívejte se s námi na třináct nejbizarnějších exotických jídel, která vybral server Odee.com.

Tith Phallaová z Kambodže si pochutnává na pečené tarantuli v městečku Skun. Srovnáte-li chuť hamburgera a pavouka, každý chutná jinak. Ale když sníte moc hamburgerů, je to nuda, řekla Phallaová.

Tith Phallaová z Kambodže si pochutnává na pečené tarantuli.

FOTO: fotobanka Profimedia

Balut je název pro napůl uvařená vejce kachen těsně před vylíhnutím.

Balut je název pro napůl uvařená vejce kachen, těsně před vylíhnutím. Tuto gurmánskou pochoutku ochutnáte v jihovýchodní Asii.

FOTO: fotobanka Profimedia

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Jak jedí v Číně oko tuňáka

 Zdroj: Youtube.com

Na holandské herinky narazíte nejčastěji u pouličních stánkařů.

Na holandské herinky narazíte nejčastěji u pouličních stánkařů. Herink je krátce marinovaný sleď ve sladkokyselém nálevu. Podává se s cibulí, okurkou a houskou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Syrové chobotničky

Syrové chobotničky se podávají v Číně.

FOTO: fotobanka Profimedia

Sušené ještěrky

Sušené ještěrky si nemohou vynachválit v Japonsku.

FOTO: fotobanka Profimedia

Prostřený stůl v Thajsku: grilovaná sarančata, cvrčci a červi

Prostřený stůl v Thajsku: grilovaná sarančata, cvrčci a červi

FOTO: fotobanka Profimedia

Kokoda: tradiční polévka na Fidži se podává studená s pečenou bagetou. V kokosovém mléku plave syrová marinovaná ryba, nakrájená rajčata, cibule, ananas, citrón, paprika a listy dubového salátu.

Kokoda: tradiční polévka na Fidži se podává studená s pečenou bagetou. V kokosovém mléku plave syrová marinovaná ryba, nakrájená rajčata, cibule, ananas, citrón, paprika a listy dubového salátu.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Housenky druhu Mopane

Housenky druhu Mopane patří v Botswaně k nedílné součásti jídelníčku. Tvoří až 80 % přísunu bílkovin pro místní obyvatele. Dnes se chovají na specializovaných farmách.

FOTO: fotobanka Profimedia

Na jídle z vodních brouků si pochutnávají v Číně: brouci řádu Coleoptera jsou nejprve marinováni v sójové omáčce se zázvorem, podávají se s mrkví. Jsou dobrým zdrojem uhlohydrátů, tuků a bílkovin.

Na lahůdce z vodních brouků si pochutnávají v Číně: brouci řádu Coleoptera jsou nejprve marinováni v sójové omáčce se zázvorem, podávají se s mrkví. Jsou dobrým zdrojem tuků a bílkovin.

FOTO: fotobanka Profimedia

Tak trochu jiné barbecue: pečení cvrčci

Tak trochu jiné barbecue: pečení cvrčci

FOTO: fotobanka Profimedia

Jako delikatesu jedí v některých částech Asie plesnivé černé sušené sójové boby.

Jako delikatesu jedí v některých částech Asie plesnivé černé sušené sójové boby.

FOTO: fotobanka Profimedia

Krabice se sušnými hnízdy ptačího druhu salangan z čeledi rorýsovitých. Ti si v indonéských jeskyních na severu Bornea, v Malajsii, Číně, Thajsku, severovýchodní Austrálii a v Indii staví hnízda pomocí slin, které nanášejí špičkou jazyka na skálu.

Krabice se sušenými hnízdy ptačího druhu salangan z čeledi rorýsovitých. Tito ptáci si v jeskyních na severu Bornea, v Malajsii, Číně, Thajsku, severovýchodní Austrálii a v Indii staví hnízda pomocí slin, které nanášejí špičkou jazyka na skálu. Sliny po ztuhnutí vytváří mléčně zabarvenou surovinu, která je základem pro místní lahodnou polévku.

FOTO: fotobanka Profimedia