Projekt s názvem Treehotel vznikl u města Harads vzdáleného asi 60 kilometrů na jih od polárního kruhu. Chce přitáhnout milovníky designu a zároveň přírody z celého světa.

Jedna z konstrukcí "hotelových pokojů" připomíná ptačí hnízdo, další létající talíř, jiná přestupní stanici lanovky.

Treehotel

FOTO: fotobanka Profimedia

Hotel se skládá z šesti pokojů, navrhovanými pěti různými architekty. Pokoje jsou především budovány z borovicového dřeva s prosklenou fasádou. Treehotel je také prvním domem na světě, který má saunu a konferenční místnost, která pojme až 12 lidí.

"Je to zajímavá budova. Takovou jinde na světě nenajdete. Je absolutně unikátní," říká jeden ze spoluzakladatelů projektu Kent Lindvall. Podle něj by mělo časem v Harads být ve stromě vystavěno 24 různých konstrukcí od stejného počtu architektů.

Treehotel

FOTO: fotobanka Profimedia

FOTO: fotobanka Profimedia

Proč Treehotel právě v Harads

Místo v severním Švédsku, kde se hotel nachází, patří mezi nejkrásnější místa Švédska vůbec. Je obklopeno nádhernými lesy a přírodou a je tak skvělou příležitostí a místem pro aktivity, které vlastníci Treehotelu připravili.

Treehotel

FOTO: fotobanka Profimedia

V plánu je výstavba dalších pětadvaceti Treehotelů, které budou navrhovat nejlepší mezinárodní architekti. Odhadní cena pro jednoho hosta za jednu noc se vyšplhá zhruba k 250 dolarům (5000 Kč). Podle majitelů už zájem projevili Evropané a Australané.