Velikonoční lyžování za levnější ceny a bez front nabízejí ještě železnorudské areály Špičák, Belveder, Samoty a Nad Nádražím, ale i Lipno a Zadov. Například na Špičáku je stále kolem 80 centimetrů sněhu. Naposledy před letní sezónou pojede také sedačková lanovka na Pancíř, pod ní se ale už lyžovat nedá. Dobré podmínky už nejsou ani pro běžkaře.

Ke konci se chýlí i zimní sezóna v Krušných horách. Poslední šanci nabízí areál na Klínovci, kde už od čtvrtka budou děti lyžovat zcela zdarma. V sobotu na nejmenší návštěvníky čeká navíc maškarní karneval. V provozu bude o Velikonocích patrně také skiareál Novako na Božím Daru.

Běžkaři mají mnohde smůlu

Také ve většině zimních středisek v Libereckém kraji se bude o nadcházejícím víkendu lyžovat naposledy. V provozu pak zůstane jen krkonošský areál v Harrachově. Na svazích sice místy leží až 80 centimetrů sněhu, hlavně v dolních částech sjezdovek jsou už ale vydřená místa. V Jizerských horách se lyžuje už jen na Severáku, v Kořenově a Desné. Už před týdnem ukončil provoz Ještěd, nepojedou ani vleky v Bedřichově a na tanvaldském Špičáku.

Sníh mizí i z běžeckých stop. Jizerskou magistrálu rolba upravila naposledy v neděli. Vyznavačům běžek ale stále Jizerské hory i sousední Krkonoše nabízejí desítky kilometrů tras.

I největší střediska v Krkonoších v posledních dnech pocítila úbytek lyžařů. Lyžařská sezóna prý ale bude navzdory deštivému počasí pokračovat i po Velikonocích. Ve Špindlerově Mlýně se bude lyžovat do 18. dubna, na Mísečkách zřejmě až do začátku května. Na svazích leží půl metru technického sněhu beze stop po oblevě. V Říčkách a Deštném v Orlických horách se sezóna završí v pondělí. Na hřebenech Krkonoš platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

V Beskydech se o víkendu bude jezdit naposledy

Až 60 centimetrů sněhu pokrývá vrcholy Jeseníků, kde také platí lavinové nebezpečí. Na sjezdovkách v níže položených areálech je převážně technický sníh. Na bílých svazích si o nadcházejících svátcích sportovci zalyžují na Ovčárně a ve střediscích Petříkov, Karlov či Ramzová. Podmínky pro vyznavače běžek jsou už v horách omezené.

Také provozovatelé sjezdovek v Beskydech spustí o prodlouženém víkendu vleky naposledy. To i přesto, že tak dobré sněhové podmínky za poslední roky nepamatují. Všichni se ale shodují na tom, že zájem lidí je už minimální. Skiareál Mosty u Jablunkova připravil pro návštěvníky na víkend už i letní atrakce - lezecké stěny a trampolíny.

Na Pardubicku ještě neukončil sezónu poslední ze zimních areálů - Ski Sněžník v Dolní Moravě na Orlickoústecku. Na svazích zbývá kolem 30 centimetrů sněhu. Ve všední den ale vleky nejezdí a provozovatelé se zatím nerozhodli, zda je pustí ještě naposledy o víkendu. Na velikonoční lyžování se na Vysočině chystá jen Šacberk u Jihlavy, ve středních Čechách si mohou lidé zalyžovat už jen ve Ski areálu Chotouň u Prahy.