V těsné blízkosti amerického pavilónu brzy vyroste i nová expozice představující faunu Afriky, kterou zakladatel zoo Adolf Schwarzenberg rád navštěvoval. K africkým kočkodanům husarským přibude v nových výbězích a voliérách několik dalších druhů zvířat, jako jsou surikaty, damani, africké želvy, čápi marabu nebo snovači, ale i africké antilopy, madagaskarští lemuři nebo nilští krokodýli. Africkou atmosféru přiblíží ubikace zvířat ve stylu domorodých chýší, popsal Kössl.

ZOO Ohrada

ZOO Ohrada

FOTO: Miroslav Šára, Právo

Za pomoci evropské dotace v zoo do dvou let navíc vybudují výběhy pro medvědy a tygry. Vznikne také expozice pro kamzíky a další horskou faunu, připravuje se projekt výběhu pro losa evropského. Zahrada, jež vznikla před 71 lety, už ale nemá dostatek rozvojových území.

V plánu je výběh pro losy i parkoviště

„Do dvou let zastavíme zbývající prostory. Skončíme asi výběhem pro losy. Rádi bychom ještě postavili pavilón věnovaný evropským mokřadům se sladkovodními akvárii, s obojživelníky a dalšími druhy, které jsou vázané na řeky, rybníky a jezera střední Evropy,“ řekl Kössl.

Ten vznikne v místě, kde dnes stojí výběhy vlků a rysů, kteří se přestěhují do nového. Vedení zahrady jedná také s majiteli sousedních pozemků, aby mohlo vybudovat chybějící parkoviště.