Všude kolem se usmívali lidé. Kolemjdoucí se zastavovali, aby se mohli podívat na začátek vánočního veselí. Mickey a Minnie se chichotali a dali si pusu pod falešnou sněhovou vločkou na nejromantičtější avenue v Paříži. "Znám je z televize, a samozřejmě z Disneylandu," říkal překvapený dvanáctiletý Ryan Hamdani.

Tucet dětí bylo pozváno ke stříhání pásky, aby vidělo Disneyho postavy zblízka, bylo to bráno jako vánoční dárek. "Ve skutečnosti to bylo ještě lepší. To je poprvé, co vidím Mickey Mouse," radoval se osmiletý Naima Bacar.

Výstava z ledu

V Paříži na vás dýchne nejen vánoční atmosféra, ale i její mazlivá a chladná povaha. Návštěvníci trhu mohou obdivovat Disneyho postavy i výstavu z ledu. Ledové sochy jsou inspirovány pařížskými památkami, od katedrály Notre Dame po slavný hrad Disneyho. Na výstavě se podílelo 16 různých umělců.

Sochy jsou rozprostřeny na ploše přes 600 metrů čtverečních na Place de Concorde v centru Paříže. "Pro výstavu jsme letos vybrali téma Paříže poprvé, město se všemi různými aspekty, monumenty, budovami, sochami, malbami, freskami a lidmi. A to vše s mrknutím oka, protože nejsou reprodukce některých budov vždy přesné. Umělcům jsme dali svobodu v interpretaci toho, co viděli v Paříži," informoval Christian Noolens, mluvčí společnosti Ice Magic.