Hlavní obsah
 

Žena si zařídila část bytu ve stylu Harryho Pottera. Užasnete, která to je

Knihy a filmy o kouzelníkovi Harrym Potterovi se promítly do mnoha domácností v podobě jejich výzdoby. Obvykle se motivy s kouzelnickými klobouky, hůlkami apod. skví v dětském pokoji. Claire Stephanie Rileyová z anglického Wiganu si v potterovském stylu ovšem zařídila toaletu. A jakkoli zní tento nápad bizarně, jistá vtipnost jeho provedení nechybí.

 
Žena si zařídila část bytu ve stylu Harryho Pottera. Užasnete, která to je

Kdo zná příběhy Harryho Pottera, vybaví si jistě i místnost, která byla na bradavickém hradě – objevila se každému, kdo byl v nouzi. Říkalo se jí Komnata nejvyšší potřeby.

Souvislost, kterou název nabízí, vzala zcela doslovně čtyřicetiletá Angličanka a cedulku s názvem Room of Requirement umístila na dveře toalety. Právě tuto místnost pak proměnila v potterovském stylu.

Stěny pokrývá tajná mapa bradavického hradu, tzv. Pobertův plánek, což může v nápaditěji založeném uživateli místnosti vzbudit otázku, zda je třeba před odchodem vyslovit ona magická slova „Neplecha ukončena”. (Jimi se v příbězích tajná mapa proměnila v prázdný svitek.)

Malá místnost je doslova přeplněna nejrůznějšími detaily a prvky odkazujícími na kouzelnickou ságu, a návštěva ji tak bude patrně opouštět s jistým zpožděním, než si všechno důkladně prohlédne. Obdivovat se může sbírce hůlek, novinovým výstřižkům ze světa Harryho Pottera, případně miniaturním domečkům.

Dokonce i mýdlo a ručník jsou tematické! Ostatně to potvrzují i přátelé Claire, kteří prý prohlašují, že toto je jejich zdaleka nejoblíbenější „ona místnost”, na kterou kde chodí.

Vše začalo před dvěma lety

Když Claire a její partner Jamie Barker před dvěma lety byt koupili, rozhodli se, že jej zařídí podle toho, co mají rádi. Sice nemají děti, to jim ale nezabránilo v tom, aby každou část dekorovali jako vzpomínku na oblíbené hrdiny z dob vlastního dětství a mládí.

Různé části domácnosti tak zařídili v duchu disneyovek, Hry o trůny nebo kreslených seriálů ze 70. let minulého století.

Toaleta v přízemí a chodba k ní vedoucí patří k několika posledním „netematickým” prostorům, kterým ještě zbývalo vymyslet nějaký vlastní styl. Proč tedy ne Harry Potter?

Claire s Jamiem pro ně brzy vymysleli i vcelku vtipné a přiléhavé pojmenování – Bogwarts. To je parafrází anglického názvu školy čar a kouzel, kam Harry Potter chodil, Hogwarts, což znamená česky Bradavice. Bog pak kromě bažiny či močálu označuje i toaletu.

„Harryho Pottera jsem milovala od samého začátku. Je tak magický a přenese vás do jiného světa. Na myšlenku Bogwarts jsem přišla, když jsem objevila v obchodě tapety s Harrym Potterem,” svěřila se Claire agentuře AP.

Výhodou potterovského stylu je, jak sama říká, že zařízení můžete pořád něčím vylepšovat a doplňovat.

Claire velmi doporučuje ostatním, aby si zařizování svých domácností užívali a obklopovali se tím, co mají skutečně rádi, byť je to třeba někdy trochu nevšední.

„Jaký je smysl v tom být nudný,” klade si otázku a rovnou dodává, že další část jejich domu, kterou ještě plánují s partnerem upravit, je prostor nad schodištěm. Ten bude ve stylu filmů z 80. a 90. let.

Anketa
Máte také alespoň část domu zařízenou podle nějakého tématu?
Ano, máme.
8 %
Jen velmi náznakově...
6 %
To netuším.
1.9 %
Neřekl/a bych...
9.8 %
Tak to rozhodně ne.
74.3 %
Celkem hlasovalo 8260 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků