Hlavní obsah
Interiér bytu má svým stylem připomenout 70. léta i historii domu, v němž se nachází. Foto: Michael Sinclair

Unikátní byt v bývalém sídle BBC připomíná hvězdnou atmosféru 70. let

Po tři roky trvala proměna tzv. Televizního centra v Londýně v obytný dům. Tam, kde dříve sídlilo ústředí britské stanice BBC, jsou nyní luxusní byty. Na návrhu zařízení jednoho z nich spolupracovala dvojice žen, z nichž každá je hvězdou ve svém oboru. Nevšedně zařízený byt je dílem módní návrhářky Belly Feudové a spoluzakladatelky designérského studia a starožitnictví Retrouvius Marii Speakeové.

Interiér bytu má svým stylem připomenout 70. léta i historii domu, v němž se nachází. Foto: Michael Sinclair
Unikátní byt v bývalém sídle BBC připomíná hvězdnou atmosféru 70. let

Třípokojový penthouse v historické budově zvané Helios s kruhovým půdorysem, a tedy i unikátním kruhovým dvorem, je možné objevit ve čtvrti White City. Uprostřed dvora je zlatá socha boha Hélia. Stavba byla otevřena v roce 1960 a právě zde tehdy sídlilo ústředí britské televize.

Návrhářky zvolily do interiéru sytější barvy, které lépe korespondují s dobou vzniku sídla televizní stanice.

Foto: Michael Sinclair

MIlovníci retro stylu se v bytě zatetelí.

Foto: Michael Sinclair

Dvě podlaží bytu spojuje elegantní schodiště s dřevěnými stupni a bílým zábradlím. To, čím zařízení na první pohled zaujme, je velice eklektický přístup, který designérky zvolily. Při své práci vycházely z představy, že by v něm měla bydlet jedna z nich.

Také očekávají, že si jej jednoho dne koupí právě opět někdo z jejich branže. (Byty budou na prodej již zařízené, tento konkrétní, s názvem Helios 710, bude k mání za necelé čtyři miliony liber, tedy zhruba 117 milionů korun.)

Obě podlaží bytu spojuje bílé schodiště s dřevěnými stupni.

Foto: Michael Sinclair

Každá z místností má svou vlastní barevnou paletu, která se rozhodně neopírá o nenápadné a klidné pastelové barvy.

Designérky se spíše snažily navodit atmosféru 70. let minulého století, a tak v některých případech sáhly až ke stylu glamour, ovšem právě ve verzi sedmé dekády minulého století. Tím vším se pak prolíná módní styl Západního Londýna, odkud pochází Bella.

Sytá, tmavě červená zeď v ložnici má barvu rtěnky.

Foto: Michael Sinclair

Návštěvníka v jednom z pokojů zaujme zelený koberec v barvě kandované anděliky, s nímž dobře ladí skořicové polstrování hranatých černých sedaček, v jiné místnosti je to světle červená barva podlahy anebo rtěnkově tmavě červená zeď za postelí v jedné z ložnic.

Designérky často volily vintage nábytek.

Foto: Michael Sinclair

Lehce provokativní sbírka malovaných talířů je na zdi v kcuhyni.

Foto: Michael Sinclair

Designérky pro zařízení bytu vybraly spoustu vintage kusů nábytku, stejně tak některé druhy koberců byly vyrobené ve speciální edici, bytový textil s nápisy vychází z předchozí tvorby Belly Freudové, bez zajímavosti pak rozhodně není ani kolekce talířků zavěšených na zdi v kuchyni. Mají totiž provokativní erotické motivy.

Pracovna je laděná do teplé, skořicové barvy.

Foto: Michael Sinclair

V bytě je spousta míst k příjemnému posezení.

Foto: Michael Sinclair

Díky dvěma podlažím a umístění v nejvyšších patrech objektu Helios se byt těší nejenom výhledu do dvora, ale také na Londýn.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

Hledáme nejhezčí rodinné vánoční stromečky

Ozdobený stromeček je možné o Vánocích nalézt snad v každé české rodině. Když se na Štědrý večer rozzáří, rozlije se po celé domácnosti tajemná atmosféra, na niž se těší nejenom děti, ale i dospělí.

Jak vypadá ten váš? Je designově dovedený k dokonalosti? Anebo na něj věšíte tradičně památeční ozdoby po babičce? Zdobíte stromeček v pokoji, anebo jej máte venku, na zahradě? 

Na adresu bydleni@novinky.cz nám do 20.12.2018 pošlete fotografii (orientovanou na šířku) s vaším vánočním stromečkem a připojte pár zajímavých informací o něm. Přehlídku těch nejhezčích vám přineseme v článku o Vánocích v rubrice Bydlení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků