Hlavní obsah

Tatínek vybudoval svým čtyřem dětem dřevěný domek na hraní přímo v pokoji

Jared z amerického státu Washington je strojním inženýrem a kromě toho také otcem čtyř dětí. Když už dlouho naléhaly, že by chtěly domek na stromě, nebo alespoň stojící na zahradě na zemi, rozhodl se pro ně vytvořit něco přímo uvnitř jejich domu. V jedné z místností v přízemí vlastnoručně vyrobil domek, který si v ničem nezadá s těmi na stromech.

Tatínek vybudoval svým čtyřem dětem dřevěný domek na hraní přímo v pokoji

Zručnému Jaredovi z městečka Maple Valey práce trvala osm měsíců. Dětem se ovšem vyplatilo si počkat. Jejich domek má dvě části, které propojuje visutý most s ručně splétaným provazovým zábradlím. Má také dvě podlaží, v přízemí jsou opět ručně vyrobená dvířka, několik okének a ve stropě je instalované osvětlení.

Na horní úroveň vede hned několik cest. Jednak po dřevěných schůdcích, jednak po provazové síti a jednak - tajným propadlem uvnitř domku.

Horní část je otevřená, zábranu proti pádu dětí dolů tvoří ručně vyrobené zábradlí z kůry zbavených větví a již zmiňované ručně pletené sítě. Jared nezapomněl ani na střechu z rákosové rohože připevněnou pod stropem místnosti, vše pak doplnil nejrůznějšími kusy zelených prvků imitujícími zeleň stromů.

Interiér domečku je osvětlen.

Foto: Profimedia.cz

Domečku nechybí zeleň, ani přírodní střecha zakrývající strop místnosti.

Foto: Profimedia.cz

Skvělým nápadem je detail, který každé dítě velmi ocení, a tím je kladka s dřevěným vědrem na vytahování nejrůznějšího materiálu nebo občerstvení do horního patra domku.

Celek vyhlíží jako příbytek malých Robinsonů a na internetu díky němu zručný Američan získává oprávněné ovace.

Materiál se do horního patra dopravuje pomocí vědra připevněného na kladce.

Foto: Profimedia.cz

Detail pantů dvířek

Foto: Profimedia.cz

Jak upřesňují redaktoři webu britského deníku Metro, náklady na stavbu nebyly nijak velké. Jared ke stavbě domku použil dřevo, které získal od svého souseda, kterému zbylo. Pak už potřeboval pouze lana, provazy a bednu se základním nářadím.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
Anketa
Je podle vás lepší domeček pro děti uvnitř domu, nebo venku?
Uvnitř
8.1 %
Venku
91.9 %
Celkem hlasovalo 5160 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků