Hlavní obsah
Po dokončení hrubé stavby si majitelé veškeré další práce na domku odvedli sami. Foto: Archiv čtenářky (17x)

Před šesti lety začali stavět, dnes mají příjemný a moderní rodinný dům

Před šesti lety začali manželé ve středním věku stavět svůj rodinný dům na okraji Prahy. Jak ale píše naše čtenářka Alice, idyla trvala jen do fáze hrubé stavby. Pak začaly problémy se stavební firmou, a tak se manželé nakonec rozhodli, že dům dokončí vlastními silami. Pracovali na něm ve svém volnu, nejčastěji po víkendech. Nyní je hotový a rodina se konečně může v klidu radovat ze svého nového domova. Novinky dostaly příležitost do jejich domu nahlédnout.

Po dokončení hrubé stavby si majitelé veškeré další práce na domku odvedli sami. Foto: Archiv čtenářky (17x)
Před šesti lety začali stavět, dnes mají příjemný a moderní rodinný dům

„Interiér je organizován jako velký společný prostor, kde je zděná kuchyňská část kompletně obložená keramickou mozaikou a obklady ze stejné řady, jako je dlažba. Ta prochází celým interiérem včetně terasy, směřující do zahrady.

Cílem bylo „vytáhnout“ interiér ven. Pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z velmi odolné tvrdé žuly. Na kuchyň navazuje jídelní část, tvořená skleněným jídelním stolem s mramorovou podnoží, nerezovými detaily a se židlemi ze dřeva wenge, čalouněnými bílou kůží, které nám společně s barovými židlemi a stoly vyrobila firma TON,“ popisuje dispozici a zařízení domu Alice.

Relaxační televizní křeslo a sedačku nahradí v nejbližších dnech bílé kožené křeslo a kožená rohová sedačka v barvě bahenní šedi, obojí od firmy Natuzzi.

Pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z přírodní žuly.

Foto: Archiv čtenářky

Žulovou pracovní desku na kuchyňském ostrůvku doplňuje mozaika, jíž je ostrůvek obložen. U spotřebičů a dalších prvků vsadila majitelka na nerez.

Foto: Archiv čtenářky

Televizní stěnu ze dřeva wenge doplněného bílým matovým sklem s nádechem mátově zelené navrhla naše čtenářka sama a realizaci pak zadala stejné firmě, která vyráběla i vestavěné skříně ve všech pokojích, včetně komod a botníku na míru.

Paní Alice si rovněž navrhla kuchyňskou sestavu a nechala ji vyrobit kuchyňským studiem z Brna. Postel v ložnici je postavena z cihel a obložena keramickou mozaikou, stejnou jako kuchyňský ostrůvek i vana a totožnou s designem dlažby.

Ve centru jídelní zóny je kulatý skleněný stůl obklopený židlemi ze dřeva wenge a s čalouněním v bílé kůži.

Foto: Archiv čtenářky

Televizní stěna v obývací části je ze dřeva wenge.

Foto: Archiv čtenářky

„Nejsme zastánci velkých výzdob stěn; zástupcem obrazů jsou dekorativní zrcadla, která postupně procházejí celým interiérem,“ vysvětluje svůj přístup čtenářka.

Většinu přízemí domu zabírá společenský prostor propojující kuchyni, jídelnu a obývací pokoj dohromady.

Foto: Archiv čtenářky

V neutrálně laděném interiéru návštěvy na první pohled zaujme modré povlečení v hostinském pokoji. Majitelé domu pak mají interiér ložnice oživený vínovým matným sklem šatní skříně.

Na některých místech si manželé trochu zaexperimentovali s výmalbou, dekorativními polštáři a dalšími doplňky. Snažili se ubránit tomu, aby v jejich bytě byla fádně působící výmalba v čisté sněhobílé barvě.

Domácnost svých pánů hlídá nenápadně, ale bedlivě landseerka Axina.

Foto: Archiv čtenářky

„Stropy jsou přírodně bílé, kromě společného prostoru, kde je strop zvýšený, dřevěný, bíle mořený. Ostatní prostory jsou ve velmi světlých odstínech vanilkové, levandulové a lila. V prostorách chodby jsou do výše pasu matné, téměř stoprocentně omyvatelné pruhy. To z nutnosti, protože máme velkého psa, který rád lehává u stěn, a ty se pak snáze udržují v čistotě,“ prozrazuje dobrý nápad pro chovatele velkých plemen Alice.

Dlažba a obklady jsou jednotícím prvkem napříč interiérem celého domu.

Foto: Archiv čtenářky

Foto: Archiv čtenářky

„Naším cílem byl sladěný interiér v neutrálních barvách, tedy v šedé, béžové, antracitové a tmavě hnědé, která je použita na většině nábytku ve formě dřeva v odstínu exotického wenge,“ píše čtenářka. Sladěn je rovněž vzhled svítidel, všechna jsou vyrobena z chromovaných kovů v kombinaci s matným sklem.

„Budeme ještě měnit lustr nad jídelním stolem, u něhož nám nevyhovují jeho LED světelné zdroje. Místo něj přijde lustr osazený kameny Swarovski,“ upřesňuje naše čtenářka.

Postel v ložnici je postavena z cihel, její stěny pokrývá stejná mozaika, která je k vidění na kuchyňském ostrůvku.

Foto: Archiv čtenářky

Vestavné skříně ve všech místnostech jsou vyrobeny míru, stejně jako komody a televizní stěna.

Foto: Archiv čtenářky

Zahradu okolo domu navrhla zahradní architektka Ing. Kateřina Kopecká, veškeré práce si ovšem majitelé provedli opět sami, vlastními silami. Úprava zahrady trvala celých šest let.

V plánu mají manželé vyhloubit ještě přírodní koupací jezírko, které bylo i součástí návrhu, ale s jeho realizací dosud váhali.

Pokoj pro hosty

Foto: Archiv čtenářky

Majitelé domu sladili interiér do trojice osvědčených barev - šedé, hnědé a bílé. Osvěžující výjimkou je světle modrá barva povlečení v pokoji pro hosty.

Foto: Archiv čtenářky

Tak jako bývá někdy stavba domu důvodem k rozchodu manželů, u jiných párů je tato životní událost dalším tmelicím prvkem už tak dobře fungujícího vztahu.

Právě tak to bylo zjevně i v případě naší čtenářky, která si pochvaluje: „Na všem jsme se s manželem naprosto shodli, vše nám vyhovuje, jsme zde rádi.”

Do domu se vchází přes malou, zastřešenou terasu.

Foto: Archiv čtenářky

Z terasy je hezký výhled do poklidné, upravené zahrady.

Foto: Archiv čtenářky

„Vždy jsem byla okouzlena architekturou a moderním designem, promyšlenými celky s důrazem na detail. Mé představy o moderním designu splňuje kombinace nadčasových, čistých a funkčních řešení, propojených moderními technologiemi a kvalitními materiály. Věřím, že mé nadšení se v našem domě alespoň trochu promítá,“ uzavírá Alice svůj dopis.

Zahradu majitelům navrhla architektka Ing. Kateřina Kopecká, do realizace se ale pustili již sami.

Foto: Archiv čtenářky

Na pozemku si majitelé ponechali i malý, smíšený hájek.

Foto: Archiv čtenářky

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků